'
Читаєте зараз
У США можуть поставити закон про допомогу Україні на голосування в обхід Джонсона: як це можливо

У США можуть поставити закон про допомогу Україні на голосування в обхід Джонсона: як це можливо

Daniil Tsarevskyi
  • 12 березня США надали Україні $300 млн допомоги, які стали першим пакетом після кінця грудня 2023 року.
  • Пентагон зекономив гроші на закупівлях техніки, яка заміняла відправлену в Україну.
  • Великий пакет допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню досі не розглянули, але демократи Палати представників розробили спосіб просунути його.

Петиція про звільнення — це спосіб, який рідко використовують, але який дозволяє провести законопроєкт про допомогу Україні на голосування в обхід спікера. Процедура складається з кількох кроків і спочатку демократам необхідно зібрати 218 голосів у Палаті представників. Попри те, що в перший день зібрали 169 підписів, добрати їх буде важко.

Заборона розповідає про можливість винести закон про допомогу Україні на голосування значно швидше.

Петиція про звільнення в Конгресі: що з допомогою

У США є можливість висунути законопроєкт про фінансову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на голосування в обхід спікера Майка Джонсона. Демократи з Палати представників 12 березня 2024 року почали збирати підписи на «петицію про звільнення», пише Reuters.

Документ подав голова Комітету з питань регламенту демократ Джим Макговерн. Річ у тім, «петиція про звільнення» — це інструмент, який рідко використовують, але який дозволяє висунути на голосування законопроєкт в обхід спікера Палати представників.

Процедура виглядає наступним чином:

Читати більше новин в Telegram
  • подається спеціальний закон на базі якого потім починається збір підписів. Цей крок демократи зробили ще 15 лютого;
  • під час збору підписів необхідно залучитись підтримкою 218 із 435 представників Конгресу. Наразі демократам вдалось зібрати 169 підписів.
  • у разі успішного збору підписів, Палата представників голосує за пропозицію про звільнення;
  • якщо голосування підтримає пропозицію, то законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню буде висунуто на голосування.

Поки всі підписанти — це демократи. Республіканці, скоріше за все, увімкнутися вже після демократів. Їх реакція буде сильно залежати від того, наскільки активно перші підтримають ініціативу. Із цим можуть виникнути проблеми: прогресивісти ставляться негативно до законопроєкту через включення безумовної допомоги Ізраїлю. Лідерка крила, яке налічує 96 представників із 213, вже відмовилась ставити свій підпис. Однак серед них немає консенсусу і багато хто вже заявив про підтримку ініціативи.

Варто зазначити, що аналогічну петицію подали та республіканці — це зробив Браян Фіцпатрік. Два збори можуть завадити зусиллям винести законопроєкт на голосування, оскільки це роздробить зусилля обох партій. Так, вважається, що представникам буде важко зібрати необхідну кількість підписів.

І хоча надання допомоги підтримує більшість республіканців, вони можуть не підтримати петицію, тільки щоб консолідуватись навколо спікера і не розпалювати ворожнечу всередині партії перед виборами.

$300 млн від Пентагону: звідки гроші

На цьому фоні Пентагон надав Україні новий пакет допомоги на $300 млн. Це перший такий з кінця грудня 2023 року. До нього увійдуть зенітні ракети, ймовірно для Patriot, протитанкові системи та артилерійські снаряди, пише DefenseNews.

Як стверджують у Міністерстві оборони США ці гроші були заощаджені при заміні озброєнь, які надавались Україні із запасів збройних сил, на нові. Так, стверджується що близько 6% від суми наданої допомоги вдалось зекономити. Це пояснюється тим, що Пентагон може замовляти зброю у великих кількостях, щоб знизити вартість за одиницю техніки. Різниця між очікуваної вартістю та результатом і є заощадженими грошима.

Також у Міністерства оборони США наразі є $4 млрд у запасі, проте передача цих грошей наразі не розглядається. Річ у тім, що Пентагон так само поки не отримав фінансування.

При цьому, раніше повідомлялось, що Пентагон недооцінив скільки коштуватиме заміна озброєнь, відправлених в Україну, на нові. У 2023 році виявилось, що на заміну озброєння новим витрачається на 20% більше грошей ніж витрачалось на старі версії. На початку повномасштабного вторгнення Міністерство оборони припускала, що це буде 10%.

Раніше Заборона розповідала про угоду, яку пропонує чеська оборонна компанія CSG Україні. Один із найбільших виробників зброї у Європі готовий інвестувати сотні мільйонів євро у місцеві підприємства.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій