Таїланд першим у Південно-Східній Азії легалізував медичну марихуану
Національна законодавча асамблея Таїланду дозволила використання, зберігання, виробництво, імпорт, експорт і продаж марихуани у медичних цілях, передає BBC. Використання марихуани без рецепта лікаря залишиться незаконним.
Перші у Південно-Східній Азії
Парламент на позачерговій сесії проголосував за внесення поправок у закон про наркотики від 1979 року. У разі, якщо закон буде підписаний королем, це стане першою частковою легалізацією марихуани в регіоні Південно-Східної Азії, де діють найсуворіші закони про наркотики у світі. Ключовий законодавець назвав лібералізацію «новорічним подарунком» для тайців.
«Це новорічний подарунок Національних законодавчих зборів уряду і тайського народу», – сказав Сомчай Савангкарн, голова редакційного комітету, на телевізійному засіданні.
Читайте також: Попався з грамом канабісу – сів на три роки: Чому Україні потрібна декриміналізація
Читати більше новин в TelegramЯк зазначає Reuters, марихуана використовувалася в Таїланді як традиційна медицина, поки вона не була заборонена в 1930-х роках. Завдяки м’якому клімату і низькій вартості праці Таїланд вважається одним зі сприятливих місць для вирощування канабісу.
Що буде дозволено
Вживання і продаж марихуани в рекреаційних цілях у Таїланді, як і в усіх країнах Південно-Східної Азії, заборонено й карається тривалими тюремними термінами, так само як і ввезення наркотику в країну. Це правило продовжить діяти й далі: послаблення торкнуться тільки виписаних лікарем препаратів, повідомляє Bangkok Post.
Ліцензії на виробництво і продаж продукту будуть суворо контролюватися. Влада виділить території, де буде дозволено вирощувати коноплю для виробництва лікарських засобів. МОЗ Таїланду тим часом буде видавати ліцензії на використання марихуани державним відомствам, фармкомпаніям, медичним і сільськогосподарським інститутам.
Читайте також: В Україні компанія вперше отримала ліцензію на продукти з марихуани
У документі говориться, що закон також поширюється на кратом – рослину Південно-Східної Азії, яка володіє стимулюючими властивостями, що нагадують кофеїн, без побічних ефектів (таких як прискорене серцебиття і т. п.), знімає легкі больові відчуття, допомагає сконцентрувати увагу на будь-якому виді діяльності, підвищує фізичну витривалість.
Тайські активісти наполягають на тому, щоби легалізація продовжилася і вживання марихуани в рекреаційних цілях також було безкарним. Але парламент поки не розглядає подібний закон.
Медична марихуана легальна приблизно в півтора десятках країн світу. Продаж канабісу в рекреаційних цілях на федеральному рівні поки дозволений тільки в Уругваї та Канаді.
Як раніше повідомляла Заборона, через 2 дні після легалізації марихуани в Канаді закінчився канабіс у магазинах. Виявилось, що в магазини завезли недостатньо товару, тож країна не змогла задовольнити попит населення. Про це розповів керівник програми із легалізації марихуани Біллі Блер. Наразі марихуана недоступна і в онлайн-магазинах. Влада запевняє, що в цього продукту хороша інфраструктура й невдовзі все відновлять. Канада працюватиме над питаннями більших постачань канабісу, заявив прем’єр країни Джастін Трюдо.