'
Читаєте зараз
Тайські науковці відновлюють коралові рифи, що під загрозою зникнення: як це вдається

Тайські науковці відновлюють коралові рифи, що під загрозою зникнення: як це вдається

Ilona Kivva
Автор:

Морські біологи з Таїланду вирощують коралові рифи в лабораторних умовах. Вчені сподіваються відновити ділянки, що зазнали знебарвлення через підвищення температури води в океані та вплив людства, пише Reuters.

Проведення таких досліджень викликає складнощі, адже корали розмножуються лише один раз на рік. Щоб зібрати якомога більше їхніх статевих клітин фахівці пірнали у воду з аквалангом. Молоді корали ростуть в лабораторії до п’яти років. Лише після цього їх можна переселяти у природне середовище.

Вчені кажуть, що зникнення коралів загрожує не лише екосистемі, а й економіці держави. Річ у тому, що це негативно вплине на туризм та рибальство. Є надія, що деградовані коралові рифи зможуть відновитися і повернути свій здоровий вигляд, додала одна з учених Нантіка Кітсом.

90% коралових рифів Таїланду постраждали від масового знебарвлення, яке почалося у 2010 році, імовірно через потепління океану. Саме тому у 2016 році заснували проєкт з відновлення та розведення коралів. За цей час відновили понад 4000 коралових колоній навколо острова Мун Най.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій