Так, 30 000 заберуть: Міноборони пояснили зміни в зарплатах військових
- З 1 лютого 2023 року підвищено мінімальну суму основного грошового забезпечення.
- Водночас переглянули розміри винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби.
- Діє спеціальна гаряча лінія, на яку можна звернутися за уточненнями.
Кабінет міністрів України змінив порядок нарахування додаткової грошової винагороди для українських військових, включно з бійцями зі складу МВС. Для тих, хто бере безпосередню участь у бойових діях, максимальна сума і надалі становитиме 100 000 гривень. Зміни торкнуться винятково військовослужбовців та співробітників МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів військових вишів, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій. Тиловики ж отримуватимуть гроші з урахуванням району дислокації, а також складності бойових завдань.
Заборона розповідає про оновлений з 1 лютого порядок нарахування грошових винагород українським захисникам.
Грошові винагороди для ЗСУ і МВС у 2023 році
Виплата, яку отримують українські військові, складається з двох частин:
- щомісячне грошове забезпечення відповідно до посади, звання, вислуги;
- додаткова грошова винагорода, встановлена указом президента на період воєнного стану.
Забезпечення за вислугу років — це завжди однакова сума, як заробітна плата. А розмір додаткової винагороди визначається за окремою системою, тож може відрізнятися щомісяця — максимальна сума становить 100 000 гривень.
20 січня 2023 року внісено зміни до постанови КМУ №168 щодо порядку нарахування виплат. Вони почали діяти з 1 лютого 2023 року. Так, розмір основного грошового забезпечення (заробітну плату) підвищили:
Читати більше новин в Telegram- для військових Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби мінімальна сума буде 20 100 грн;
- для рядових, а також начальницького складу ДСНС України та поліцейських — 17 000 гривень.
Максимальний розмір додаткової винагороди залишився на тому ж рівні, що і був, але тиловикам її нараховуватимуть за новою схемою.
«Бойові виплати у 100 000 грн на місяць будуть збережені українським бійцям, які воюють з противником на передньому краї. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти — виплати винагороди у розмірі 100 000 грн для них також зберігаються. Зміни торкнуться винятково військовослужбовців та співробітників МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів військових вишів, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій», — наголосили у Міністерстві оборони України.
У відомстві пояснили, що до внесення змін усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у тилових регіонах отримували додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 000 гривень. Бійці, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, також отримували 30 000 гривень.
«У зв’язку з цим назріло питання диференціації розмірів винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби у формуваннях сил безпеки і оборони України», — кажуть у відомстві.
Тож тепер розмір виплат напряму залежатиме від районів перебування військовослужбовців, а також складності й специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують. Як саме визначатимуть цю специфіку та які конкретно максимальні винагороди отримуватимуть тиловики, не уточнюють.
Алгоритм реалізації виплат не змінився:
- на підставі бойових наказів і розпоряджень рахується кількість днів, які воїн провів у бою/тилу (тепер враховуватимуть і завдання тощо);
- військова частина, до якої прикріплений військовий, передає ці дані Міноборони;
- відомство перераховує військовій частині гроші;
- частина зараховує кошти військовослужбовцю.
Проблеми з виплатами військовим в Україні: куди звертатися
Якщо є непорозуміння, інші проблеми з виплатами та їх нарахуванням, наприклад, були невраховані кілька днів у боях, у Міноборони рекомендують діяти так:
- перш за все, звернутися до командира чи його заступника по роботі з особовим складом і з’ясувати причини недорахування, він має направити уточнені дані у відомство у разі виявлення помилки;
- можна звернутися до фінансової служби частини — вони ведуть усю фінансову звітність;
- також діє гаряча лінія департаменту фінансів Міноборони: (044) 271-35-59 — там мають проконсультувати та поради, як діяти у конкретній ситуації.
Раніше Заборона розповідала про оновлений порядок оформлення статусу учасника бойових дій. Більше неважлива кількість днів, проведених у бою. Достатньо підтвердити факт виконання бойових завдань в активних регіонах України.
Читати більше новин в Telegram