'
Читаєте зараз
Так, 30 000 заберуть: Міноборони пояснили зміни в зарплатах військових

Так, 30 000 заберуть: Міноборони пояснили зміни в зарплатах військових

Ilona Kivva
Автор:
 • З 1 лютого 2023 року підвищено мінімальну суму основного грошового забезпечення.
 • Водночас переглянули розміри винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби.
 • Діє спеціальна гаряча лінія, на яку можна звернутися за уточненнями.

Кабінет міністрів України змінив порядок нарахування додаткової грошової винагороди для українських військових, включно з бійцями зі складу МВС. Для тих, хто бере безпосередню участь у бойових діях, максимальна сума і надалі становитиме 100 000 гривень. Зміни торкнуться винятково військовослужбовців та співробітників МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів військових вишів, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій. Тиловики ж отримуватимуть гроші з урахуванням району дислокації, а також складності бойових завдань.

Заборона розповідає про оновлений з 1 лютого порядок нарахування грошових винагород українським захисникам.


Грошові винагороди для ЗСУ і МВС у 2023 році

Виплата, яку отримують українські військові, складається з двох частин:

 • щомісячне грошове забезпечення відповідно до посади, звання, вислуги;
 • додаткова грошова винагорода, встановлена указом президента на період воєнного стану.

Забезпечення за вислугу років — це завжди однакова сума, як заробітна плата. А розмір додаткової винагороди визначається за окремою системою, тож може відрізнятися щомісяця — максимальна сума становить 100 000 гривень.

20 січня 2023 року внісено зміни до постанови КМУ №168 щодо порядку нарахування виплат. Вони почали діяти з 1 лютого 2023 року. Так, розмір основного грошового забезпечення (заробітну плату) підвищили:

Читати більше новин в Telegram
 • для військових Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби мінімальна сума буде 20 100 грн;
 • для рядових, а також начальницького складу ДСНС України та поліцейських — 17 000 гривень.

Максимальний розмір додаткової винагороди залишився на тому ж рівні, що і був, але тиловикам її нараховуватимуть за новою схемою.

«Бойові виплати у 100 000 грн на місяць будуть збережені українським бійцям, які воюють з противником на передньому краї. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти — виплати винагороди у розмірі 100 000 грн для них також зберігаються. Зміни торкнуться винятково військовослужбовців та співробітників МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів військових вишів, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій», — наголосили у Міністерстві оборони України.

Порядок отримання виплат для військових в Україні. Інфографіка: Міністерство оборони України

У відомстві пояснили, що до внесення змін усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у тилових регіонах отримували додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 000 гривень. Бійці, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, також отримували 30 000 гривень. 

«У зв’язку з цим назріло питання диференціації розмірів винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби у формуваннях сил безпеки і оборони України», — кажуть у відомстві.

Тож тепер розмір виплат напряму залежатиме від районів перебування військовослужбовців, а також складності й специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують. Як саме визначатимуть цю специфіку та які конкретно максимальні винагороди отримуватимуть тиловики, не уточнюють.

Алгоритм реалізації виплат не змінився:

 1. на підставі бойових наказів і розпоряджень рахується кількість днів, які воїн провів у бою/тилу (тепер враховуватимуть і завдання тощо);
 2. військова частина, до якої прикріплений військовий, передає ці дані Міноборони;
 3. відомство перераховує військовій частині гроші;
 4. частина зараховує кошти військовослужбовцю.

Проблеми з виплатами військовим в Україні: куди звертатися

Якщо є непорозуміння, інші проблеми з виплатами та їх нарахуванням, наприклад, були невраховані кілька днів у боях, у Міноборони рекомендують діяти так:

 • перш за все, звернутися до командира чи його заступника по роботі з особовим складом і з’ясувати причини недорахування, він має направити уточнені дані у відомство у разі виявлення помилки;
 • можна звернутися до фінансової служби частини — вони ведуть усю фінансову звітність;
 • також діє гаряча лінія департаменту фінансів Міноборони: (044) 271-35-59 — там мають проконсультувати та поради, як діяти у конкретній ситуації.

Раніше Заборона розповідала про оновлений порядок оформлення статусу учасника бойових дій. Більше неважлива кількість днів, проведених у бою. Достатньо підтвердити факт виконання бойових завдань в активних регіонах України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій