Танки, які збивають ракети: Україна отримає від Німеччини вкрай потрібну систему ППО 

Ilona Kivva
Автор:
  • Нову систему протиповітряної оборони ЗСУ передасть збройовий концерн Rheinmetall.
  • Основою техніки є танки Leopard 1, на які встановлено гармати SkyRanger.
  • Німецька система ППО збиває не лише ракети, але й дрони.

Rheinmetall фактично працював над системою Frankenstein спеціально для України. Тож зброю зробили доволі універсальною, при цьому використавши вже наявні технології. Так, попри вік броньовиків, які є її основою, поєднання із сучасними гарматами дозволяє боротися навіть з роями безпілотників і ракет. Крім цього, система є високомобільною, що дозволяє розгортати її поряд з наземними військами.

Заборона розповідає про нову систему ППО Frankenstein для України.

ППО Frankenstein: характеристики

Німецький оборонний концерн поставить Україні потужний ППО-комплекс. У які строки передадуть техніку, не уточнюють, пише The Telegraph

Система протиповітряної оборони, як свідчить інформація на сайті виробника, призначена для роботи на коротких дистанціях. Вона базується на новітній автоматичній зенітній гарматі Skyranger, яку німецький концерн Rheinmetall розробив нещодавно. Гармата містить складні датчики з 360-градусним оглядом поля бою, які здатні боротися з роями безпілотників і ракет.

Гармата Skyranger призначена для роботи на малих або дуже малих дистанціях:

Читати більше новин в Telegram
  • револьверна рушниця калібру 35 мм має ефективну дальність стрільби до 4 000 м;
  • револьверна рушниця калібру 30 мм має ефективну дальність стрільби до 3 000 м;
  • також на башту гармати можна встановлювати зенітні ракети малої дальності.

Skyranger використовує бойовий модуль із 35-мм гарматою GDM-008 швидкострільністю 1000 пострілів/хвилину. Опціонально у башту може бути встановлена пускова установка для двох ракет FIM-92 Stinger або Mistral. До боєкомплекту гармати входить велика номенклатура боєприпасів, зокрема, снаряди з радіопідривачем. Боєкомплект складається з 252 пострілів.

Для виявлення малорозмірних повітряних цілей використовується багатоцільовий радар AMMR, який працює в S-діапазоні. Всього на машині встановлено п’ять антен, які забезпечують покриття на 360 градусів, зазначає Мілітарний.

Додатково на ньому встановлена пасивна система виявлення цілей Rheinmetall FIRST, яка краще виявляє малорозмірні цілі, а відсутність радіолокаційного випромінення дозволяє використовувати систему без її виявлення ворожою радіотехнічною розвідкою.

Зазначимо, що мобільність гармат Skyranger дозволяє розгортати їх поряд з наземними військами або для стаціонарного захисту життєво важливих об’єктів. Також на гармату можна встановити активні або пасивні конфігурації датчиків, що підлаштовуються під конкретні потреби. До них відносяться радари AESA, пасивні системи панорамного огляду та оптико-електронні комплекси. Для об’єднання даних з датчиків, класифікації цілей і підтримки операторів в ухваленні рішень використовуються передові алгоритми.

Цікаво! Німецький збройовий концерн постачає в Україну зброю фактично від початку війни. Серед іншого, Rheinmetall виготовляє для України системи розвідки й надає інше озброєння. Також веде перемовини про виробництво 155-мм снарядів в Україні.

Раніше Заборона розповідала про завод Rheinmetall в Україні, а також про те, яку саме важливу техніку на ньому виготовляють. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій