'
Читаєте зараз
Rheinmetall з 2024 буде робити в Україні броньовики Fuchs та Lynx: чим особлива техніка

Rheinmetall з 2024 буде робити в Україні броньовики Fuchs та Lynx: чим особлива техніка

Daniil Tsarevskyi
 • У жовтні 2023 року Rheinmetall та Укроборонпром створили спільне підприємство.
 • Німецький збройний концерн, серед іншого, збирається виготовляти в Україні броньовану техніку.
 • Вже у 2024 році ЗСУ мають отримати перші бронетранспортери.

Збройні сили України, скоріше за все, отримають оновлену версію легендарного бронетранспортера Fuchs — Evolution. Попередні покоління машини довгі роки стояли на озброєнні Бундесверу. Війна з Росією може також стати першим конфліктом, де буде обстріляно модульну бойову машину піхоти Lynx, який можна за лічені години переобладнати під конкретну задачу на полі бою.

Заборона розповідає про майбутнє виготовлення західної зброї в Україні.

Rheinmetall в Україні: що передбачає угода

В грудні 2023 року генеральний директор провідного німецького виробника зброї Rheinmetall Армін Паппергер заявив про плани з 2024 року почати виготовляти перші бойові машини. Ними стануть бронетранспортер Fuchs та БМП Lynx, повідомляє Reuters.

АТ «Українська оборонна промисловість» ще в жовтні 2023 року разом з концерном створила спільне підприємство. Передбачалось, що в рамках співпраці спочатку буде здійснюватись ремонт і обслуговування, а потім вже власне і виготовлення західної техніки.

Угоду про початок виробництва машин очікують досягнути на початку 2024 року. Після підписання контракту перший бронетранспортер Fuchs хочуть доставити Україні протягом 6 місяців, а Lynx — протягом 12-13 місяців. Це будуть машини, які вже виготовляються у рамках співпраці на заводах Німеччини та Угорщини. Виробництво Fuchs безпосередньо на території України вдасться запустити наприкінці літа 2024 року, а Lynx — влітку 2025-го.

Читати більше новин в Telegram

Очікується, що нові, виготовлені на потужностях в Україні, бронемашини Fuchs, коштуватимуть орієнтовно €5 млн/одиницю, а БМП KF41 Lynx – орієнтовно по €10 млн/одиницю. За оцінками Defence24, фінансування виробництва бронемашин на €1 млрд дозволило б виготовити 40-60 KF41 Lynx та до 100 Fuchs.

Fuchs: що за бронемашини

Fuchs — це вже легендарний бронетранспортер Бундесверу. Серійне виробництво першого покоління машини почалось у 1979 році. Відтоді вона стояла на озброєнні німецької армії. Україна, ймовірно, отримає нову версію БТР — Evolution.

Fuchs Evolution. Фото: Rheinmetall

Нова модель має посилену броню, новий двигун та можливість дистанційного керування машиною завдяки технологіям віртуальної реальності. Автомобіль може використовуватись у наступних варіантах:

 • груповий автомобіль, або медичний автомобіль;
 • автомобіль звичайної та радіолокаційної розвідки;
 • командна машина радіоелектронної боротьби (EloKa);
 • артилерійський спостерігач знешкодження вибухонебезпечних предметів.

При цьому у відділі продаж побоюються, що Україна буде єдиним оператором нового БТР. Німецький уряд не має планів закуповувати його, а збирається розробити інший БТР разом з Фінляндією, Швецією і Латвією.

Lynx: коротко про техніку

KF41 Lynx — це важка бойова машина піхоти масою в 44 тонни. ЇЇ озброєння — це башта Lance з 30 або 35-мм гарматою та пусковою для протитанкових ракет Spike LR2. Екіпаж машини складається з 3 людей, а десантні можливості — 9 бійців. БМП витримує 30-мм снаряди в лоб та 14.5 мм у бік, а також вибух еквівалентом у 10 кг тротилу. Машину представили у 2018 році.

KF41 Lynx. Фото: Rheinmetall

Фішка Lynx — це модульність, яка дозволяє за лічені години змінити функціонал машини. Варіації, в яких можна використовувати БМП:

 • бронетранспортер; 
 • командна машина;
 • евакуаційна машина; 
 • машина швидкої допомоги.

Наразі єдиним оператором Lynx є Угорщина, яка у 2020 році замовила 219 БМП за €2 млрд. Словаччина та Чехія відмовились від машини, віддавши перевагу шведській CV-90. Бундесвер не спішить замовляти сучасну БМП, продовжуючи використовувати Puma (яку також виготовляє Rheinmetall).

Раніше Заборона розповідала про військову допомогу від Болгарії. Україна отримає сотню БТР, систему ППО, а також можливість тренуватись на її території на F-16.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій