«Тато пропав»

Геннадій Чернега — у «Рівні цензури»

«Тато пропав». Геннадій Чернега — у «Рівні цензури»

Раз на два тижні в рубриці «Рівень цензури нульовий» Заборона публікує роботи одного фотографа, художника або колективу, в яких показані історії, що не співзвучні з масовою культурою, або наражаються на цензуру в ЗМІ і соціальних мережах. У цьому випуску — проєкт фотографа Геннадія Чернеги «Тато пропав».


Геннадій Чернега у своєму проєкті «Тато пропав» піднімає непросту тему — розлучення батьків. Сталося це досить несподівано, розповідає він.

«Подзвонила мама, просила приїхати — батько не з’явився вдома й не відповідав на мобільний, — згадує Чернега. — Минуло кілька днів очікування, приїжджала міліція. Мама говорила: «Він, швидше за все, у когось в гостях. Останнім часом ми живемо як сусіди».

«Через пару днів батько подзвонив. Він був живий-здоровий і не розумів, звідки така паніка. Коли він повернувся додому, мама вже зібрала свою частину речей, — каже автор. — Ця ситуація стала переломною: батьки розлучилися. Але пропали один для одного вони набагато раніше — і просто загубилися в цих речах».

«Тато пропав». Геннадій Чернега — у «Рівні цензури»
«Тато пропав». Геннадій Чернега — у «Рівні цензури»

У кожному кадрі є фотографія батька Чернеги зі скайпу.

«Знайти його непросто. Я навмисно так будував кожен кадр, — пояснює фотограф. — Він складається з великої кількості різних речей і маленької людини, загубленої в них. Ще скайп тому, що я живу в іншому місті й часто спілкувався з батьками тільки так».

«Тато пропав». Геннадій Чернега — у «Рівні цензури»

«Рівень цензури нульовий» — це майданчик для відкритого діалогу на складні й табуйовані теми, такі як сексуальність і тілесність, стрес і депресія, війна й ідентичність. Ми не платимо гонорару за публікацію, але допоможемо зробити авторське висловлювання почутим, а також беремо участь у його оформленні. Деталі — тут