'
Читаєте зараз
Рейв під парламентом: Як у Тбілісі борються за улюблений клуб

Рейв під парламентом: Як у Тбілісі борються за улюблений клуб

Сергій Сурепін

12 травня у нічних клубах Тбілісі — Bassiani і Cafe Gallery — спецназ провів рейди. Правоохоронці шукали наркодилерів. Прихильники електронної музики залишились незадоволені всім цим. Розповідаємо, що до чого.

Що відбувається

Операції провели після смерті 5 молодих людей від наркотиків. Обшуки провели у Bassiani та Cafe Gallery. Перший клуб входить до 20 найкращих у світі. Поліція повідомила, що вдалось затримати 8 людей — начебто наркодилерів. Також усім присутнім обіцяли звільнення від кримінальної відповідальності у разі, якщо вони добровільно віддадуть наркотики. За словами відвідувачів закладів, поліція застосовувала до них силу, заламувала руки, відбирала особисті речі.

Реакція власників клубу

Представники клубу Bassiani висловили переконання, що це справа рук політиків: «Проти клубу ведеться нескінченна брудна кампанія. Деякі політично вмотивовані групи навіть вимагали його закриття та арешту власників, яких звинувачували у смертях. Ультраправі політсили намагалися дискредитувати наш клуб і використати його ім’я як інструмент політичної конфронтації».

Читати більше новин в Telegram

Відповідь громадськості

Шанувальники електронної музики вийшли на протести. Вони зібралися біля будівля парламенту та скандували «We dance together, we fight together» («Ми танцюємо разом, ми боремося разом»).

Без сутичок з правоохоронцями не обійшлося — поліція затримала 60 людей. Серед них — власники клубу Bassiani Звіад Гелбахіані і Тато Гетія, а також лідер партії «Новий політичний центр – Гірчі» Зураб Джапарідзе і лідер руху «Білий шум» Бека Цикарішвілі. Згодом їх звільнили.

Після цього поліція в Тбілісі знесла намети на площі перед будівлею парламенту, встановлені учасниками акції проти проведення антинаркотичних рейдів. За словами одного з організаторів акції, дії поліції є «провокацією», але «активісти» не чинили правоохоронцям ніякого опору.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій