Читаєте зараз
Суд постановив заблокувати Telegram в Росії

Суд постановив заблокувати Telegram в Росії

Сергій Сурепін

Суддя Таганського суду Москви Юлія Смоліна задовольнила позов Роскомнадзору і постановила заблокувати месенджер Telegram на території Росії. Смоліна дозволила почати блокування негайно — до вступу рішення за позовом в законну силу.

Представників Telegram на засіданні 13 квітня не було. Засновник месенджера Павло Дуров заборонив юристам брати участь в «відвертому фарсі».

Що говорить Кремль

Кремль перейде на інший месенджер для роботи з журналістами, як тільки в Росії буде заблокований Telegram, який використовується зараз. Про це на щоденному брифінгу 13 квітня оголосив прес-секретар Дмитро Пєсков: «Треба подивитися, який зручний. Який забезпечує зручність, швидкість і якість — з’єднує в собі, так би мовити, весь набір послуг, той і виберемо».

Відповідь Роскомнадзору

Читати більше новин в Telegram

Месенджер Telegram буде заблокований найближчим часом. Про це заявив глава Роскомнадзору Олександр Жаров: «Уявляєте, йдуть бойові дії, і ви кажете: «А ви коли атаку почнете?». Ну, найближчим часом. Коли нападу — не скажу».

Що думає Дуров

Засновник Telegram Павло Дуров виступив зі зверненням до користувачів свого мессенджера. Він пообіцяв, що Telegram буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не вимагають додаткових дій від користувачів. При цьому він не гарантував 100-відсоткову доступність сервісу без VPN. Також він попередив, що в перші години блокування Telegram сторонні VPN/Proxy-сервіси можуть виявитися перевантажені і будуть працювати повільно.

Реакція «ВКонтакті»

«ВКонтакті виступає за свободу спілкування та комунікації. Ми запускаємо програму підтримки авторів Telegram-каналів. Автори каналів, аудиторія яких перевищує 1000 передплатників, отримають купони на безкоштовне просування».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій