Читаєте зараз
Темношкіра лесбійка вперше стала прессекретаркою Білого дому

Темношкіра лесбійка вперше стала прессекретаркою Білого дому

Markiian Oliiarnyk
Карін Жан-П'єр
  • 6 травня 2022 року президент США Джо Байден офіційно призначив Карін Жан-П’єр на посаду прессекретарки Білого дому.
  • Вона стане першою темношкірою жінкою та представницею ЛГБТ-спільноти на цій посаді.
  • Жан-П’єр понад 20 років працювала з Демократичною партією США і була аналітиком у телекомпанії MSNBC.

Білий дім та президент США Джо Байден офіційно визначились з кандидатом на посаду речника уряду. Нею стала 44-річна Карін Жан-П’єр, відкрита лесбійка, яка в минулому була аналітиком у телекомпанії MSNBC та обіймала посаду одного з директорів з політики в адміністрації Барака Обами. 

Заборона розповідає про нову прессекретарку Білого дому Карін Жан-П’єр, і подробиці її політичної кар’єри.


Речниця Байдена Карін Жан-П’єр: що про неї відомо

Уперше в історії США посаду речниці Білого дому обійме темношкіра жінка і відкрита лесбійка. Цей крок підкреслює, що політика адміністрації президента США Джо Байдена сфокусована на висуванні афроамериканок, які складають вагому частину електоральної коаліції Демократичної партії, на публічні позиції, пише BBC.

Жан-П’єр народилася на карибському острові Мартиніка (заморський департамент Франції), а виросла у районі Нью-Йорка Квінс. У 2016 році представляла ліберальний рух MoveOn. 

Понад 20 років вона працювала з Демократичною партією США. У минулому Жан-П’єр була аналітиком у телекомпанії MSNBC, а також обіймала посаду одного з директорів з політики в адміністрації Барака Обами. Перш ніж приєднатись до команди Байдена, Жан-П’єр очолювала апарат Камали Гарріс. 

Читати більше новин в Telegram

Джен Псакі передасть Жан-П’єр свої повноваження у середині травня 2022 року. Вона працюватиме на лівому каналі кабельних новин MSNBC. У Twitter Псакі назвала свою наступницю «чудовою жінкою» з «моральним стрижнем».

Скриншот: Jen Psaki/Twitter

На Жан-П’єр чекає складна та відповідальна робота, адже вона формуватиме суспільне уявлення про Білий дім. Прессекретарі не ухвалюють політичних рішень, вони — обличчя адміністрації, звернене до ЗМІ. Людина, яка обіймає цю посаду, може швидко здобути популярність під час політичних криз у країні. Часто у прессекретарів навіть з’являються своєрідні групи фанатів, а деякі навпаки, глузують з речників Білого дому.

Раніше Заборона розповідала про кандидатку на посаду посла США в Україні Бріджит Брінк, а також подробиці її дипломатичної кар’єри.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій