'
Читаєте зараз
Тепер не тільки для журналістів: Фонд 2402 збільшив програму допомоги

Тепер не тільки для журналістів: Фонд 2402 збільшив програму допомоги

Yevheniia Kostina

Фонд 2402 розширює діяльність і відтепер допомагатиме не тільки представникам українських та іноземних ЗМІ, а й всім, хто працює у прифронтових областях та зоні воєнних дій, зокрема у місцях влучання летальної зброї. До оновлених навчальних програм зможуть доєднатися учасники гуманітарних організацій, документатори воєнних злочинів, правозахисники та волонтери.

Головна ціль Фонду 2402 на 2024 рік — навчити виживанню у складних умовах і зробити знання і навички з безпеки базовою цінністю для кожного, хто живе і працює в Україні. Унікальні програми за рік пройдуть понад 1200 людей.

Чим займається Фонд 2402 

З початку повномасштабного вторгнення Фонд 2402 роздає бронежилети, каски і тактичні аптечки, засоби комунікації та проводить HEFAT тренінги з безпеки для журналістів, які працюють в небезпечному середовищі. Теоретичні й практичні знання, викладені в курсі, допомагають врятувати життя собі та людям навколо у випадку екстремальної ситуації. Близько 500 медійників вже пройшли навчання й отримали засоби безпеки. 

Триденний HEFAT тренінг у Львові, 3-5 липня 2023 року. Фото: Фонд 2402

Кожен, хто проходить тренінг, отримує сертифікати — це документ, якому довіряють великі міжнародні страхові компанії і працедавці. 

Зареєструватися на тренінг.

Тренінги є екологічними, адже Фонд приєднався до ініціатив UNEP та One Planet Sustainable Tourism Programme щодо обмеження одноразового пластику та відповідального використання води. 

Фонд 2402 є перевіреним членом ACOS Alliance — глобальної коаліції з понад 150 новинних організацій, журналістських асоціацій та громадських організацій, які працюють разом, щоб відстоювати безпечні та відповідальні журналістські практики. 

Місія — розвиток і підтримка обізнаного суспільства, в якому кожен свідомо ставиться до власної безпеки, вміє оцінювати ризики, орієнтуватися в небезпечних умовах, знає, як запобігти смерті та врятувати життя. Чим вище обізнаність широких верств населення про безпеку та самозахист, тим суспільство стає безпечнішим, впевненішим та стійкішим до загроз і стресу.

Що зміниться у 2024 році

Фонд 2402 продовжує розвивати програму для журналістів і буде поглиблювати її та додавати нові напрямки. Водночас розшириться коло тих, хто може скористатися можливостями. Відтепер ще більше людей з різних сфер зможуть проходити тренінги й отримувати захисне спорядження.

На яких умовах можна щось отримати у Фонді 2402?

Для представників неприбуткових і неурядових організацій в Україні надають тренінги, захисне спорядження та інші послуги на безоплатних умовах. 

Фонд 2402 є незалежним і повністю покладається на пожертви від корпорацій, трастів, фондів та приватних осіб. Наразі він є частиною програмної діяльності неурядової організації Daily Humanity, Данія. Фонд був заснований журналістами Катериною Сергацковою та Романом Степановичем у лютому 2022 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій