Тепер переселенці з Донбасу можуть стати на квартирний облік. Що потрібно знати?
18 вересня Верховна Рада України надала переселенцям із Донбасу право ставати на соціальний квартирний облік. За прийняття законопроекту №7304 проголосували 244 народних депутати.
Як це зробити
На квартирний облік можна стати в органах соціального захисту населення – Центрі надання адміністративних послуг. Для цього громадянина повинні внести в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб.
Переселенці з інвалідністю, окрім зазначених документів, мають додати копію довідки про взяття на облік та копії довідок про взяття на такий облік членів його сім’ї.
Що змінилось
Читати більше новин в TelegramТепер право стати на соціальний квартирний облік отримали переселенці, у яких немає іншого житла на підконтрольній Україні території, а їх домівки було зруйновано внаслідок АТО/ООС.
Також буде враховано сукупний дохід переселенця та членів його сім’ї. Він не повинен перевищувати середню ціну найму житла в певному населеному пункті прожиткового мінімуму (з 1 липня – 1777 гривень). Окрім того, на розрахунок буде впливати вартість майна у власності громадянина та членів його сім’ї.
Законом встановлено, щоб право на позачергове отримання квартир або садибних (одноквартирних) житлових будинків із житлового фонду соціального призначення, за наявності у них права на отримання такого житла, мали діти з інвалідністю (в тому числі взяті на облік внутрішньо переміщені особи), які не мають батьків або батьки яких позбавлені батьківських прав, і які проживають в установах соціального захисту населення, після досягнення ними повноліття.
Верховний суд не дозволив переселенцям голосувати на місцевих виборах
Нагадаємо, у серпні Верховний суд України виключив можливість голосування на місцевих виборах внутрішньо переміщених осіб, які не мають постійної реєстрації у відповідних громадах.
Зараз внутрішньо переміщені особи можуть брати участь у президентських виборах, якщо скористаються процедурою тимчасової зміни виборчої адреси. На парламентських виборах переселенці можуть голосувати лише за кандидатів у партійних списках, тобто фактично обирають лише половину депутатів Верховної Ради. На місцевих виборах переселенці голосувати не можуть, але водночас можуть бути обраними до місцевих органів влади.