Читаєте зараз
Тепер переселенці з Донбасу можуть стати на квартирний облік. Що потрібно знати?

Тепер переселенці з Донбасу можуть стати на квартирний облік. Що потрібно знати?

Сергій Сурепін

18 вересня Верховна Рада України надала переселенцям із Донбасу право ставати на соціальний квартирний облік. За прийняття законопроекту №7304 проголосували 244 народних депутати.

Як це зробити

На квартирний облік можна стати в органах соціального захисту населення – Центрі надання адміністративних послуг. Для цього громадянина повинні внести в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб.

Переселенці з інвалідністю, окрім зазначених документів, мають додати копію довідки про взяття на облік та копії довідок про взяття на такий облік членів його сім’ї.

Що змінилось

Тепер право стати на соціальний квартирний облік отримали переселенці, у яких немає іншого житла на підконтрольній Україні території, а їх домівки було зруйновано внаслідок АТО/ООС.

Також буде враховано сукупний дохід переселенця та членів його сім’ї. Він не повинен перевищувати середню ціну найму житла в певному населеному пункті прожиткового мінімуму (з 1 липня – 1777 гривень). Окрім того, на розрахунок буде впливати вартість майна у власності громадянина та членів його сім’ї.

Законом встановлено, щоб право на позачергове отримання квартир або садибних (одноквартирних) житлових будинків із житлового фонду соціального призначення, за наявності у них права на отримання такого житла, мали діти з інвалідністю (в тому числі взяті на облік внутрішньо переміщені особи), які не мають батьків або батьки яких позбавлені батьківських прав, і які проживають в установах соціального захисту населення, після досягнення ними повноліття.

Верховний суд не дозволив переселенцям голосувати на місцевих виборах

Нагадаємо, у серпні Верховний суд України виключив можливість голосування на місцевих виборах внутрішньо переміщених осіб, які не мають постійної реєстрації у відповідних громадах.

Зараз внутрішньо переміщені особи можуть брати участь у президентських виборах, якщо скористаються процедурою тимчасової зміни виборчої адреси. На парламентських виборах переселенці можуть голосувати лише за кандидатів у партійних списках, тобто фактично обирають лише половину депутатів Верховної Ради. На місцевих виборах переселенці голосувати не можуть, але водночас можуть бути обраними до місцевих органів влади.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору