Читаєте зараз
The New York Times випустили матеріал про корупцію в АТО

The New York Times випустили матеріал про корупцію в АТО

Аня Білоус
Автор:

Американське видання The New York Times опублікувало матеріал про корупцію у зоні антитерористичної операції. У ньому йдеться про те, що до 2014 року основним джерелом корупційних схем був газовий бізнес, але з початком війни на сході країни акценти дещо змістились.

За словами автора, Україна доклала значних зусиль, аби побороти газову корупцію, та військові дії відкрили нові можливості для корупційних схем. З початку збройного конфлікту на Донбасі витрати на оборону украхни виросли з 2,5% валового внутрішнього продукту до більш ніж 5%, що становить близько 6 мільярдів доларів. Найбільший ризик у том, що всі ці кошти проходять через руки українських чиновників. Це тягне за собою зловживання службовим становищем і уповільнює боротьбу з корупцією.

Основними символами корупції в Україні автор називає три вілли на південному узбережжі Іспанії. Перша належать президенту Петру Порошенку, друга – заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському, а третя – першому заступнику парламентської фракції БПП Ігорю Кононенку. У жодного з них ця нерухомість не вказана у обов’язкових деклараціях про активи.

“Україна десятиліттями жила в умовах тотальної корупції”, – розсказав виданню директор Національного антикорупційного бюро України. Він також поділився, що корупційні схеми часів Януковича продовжують працювати саме тому, що чиновники просто не бажають від них позбуватись.

Читати більше новин в Telegram

Осередком корупції у війсковій галузі NYT називають “Укроборонпром”. Зокрема, з 50 поставлених на фронт санітарних автомобілів “Богдан 2251” через технічні несправності було повернено 19 штук. Проблеми виникли через те, що машини сконструйовані для пересування дорогами, а на фронті здебільшого бездоріжжя. Вартість кожнії такої санітарної машини становить $32 000. Їх виробництвом займається корпорація “Богдан Моторс”.

Нагадаємо, що бенефіціаром “Богдан Моторс” є колишній бізнес-партнер Петра Порошенко, а нині перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський. А дилером корпорації раніше був нинішний гендиректор “Укроборонпрому” Роман Романов.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій