'
Читаєте зараз
Театр у Дніпрі скасував російськомовну виставу. Їм погрожував «Правий сектор»

Театр у Дніпрі скасував російськомовну виставу. Їм погрожував «Правий сектор»

Сергій Сурепін

Дніпровський академічний театр драми і комедії скасував показ вистави «Лісова пісня» російською мовою. Причина – загрози зриву заходу, повідомляє «Радіо Свобода».

У театрі заявили, що прямих погроз на їхню адресу не надходило, але у Facebook з’явилась інформація про те, що активісти молодіжного крила «Правого сектору» можуть спробувати заважати проведенню вистави. Захід мав відбутися у квітні.

Завідувачка літературною частиною театру Галина Бабій розповіла, що театр не буде знімати виставу зі свого репертуару – її покажуть в інший день.

«Ця вистава йде у вечірній час, не вдень, тобто не для школярів, як писали на Facebook, — мовляв, ми русифікуємо школярів. У дорослого глядача є вибір: прийти на «Лісову пісню» російською мовою до нас або піти на «Лісову пісню» українською мовою до театру імені Шевченка. Ми поставили російською мовою, бо знайшли хороший переклад. Люди, які ніколи не читали Лесю Українку, можливо, подивляться і зацікавляться її творчістю. Виставу ми не збираємось знімати, вона в нас цікаво поставлена, цікаве пластичне рішення», – заявила Бабій. 

Раніше у «Правому секторі» офіційно заявили, анонсуючи виставу «Лісова пісня» російською мовою у Дніпровському театрі драми та комедії, що будуть «всіма силами чинити опір русифікації у Дніпрі»:

Читати більше новин в Telegram

«Місцеве управління культури, релігії та національностей ніяк не відреагувало на цей факт. З чого можна зробити висновок, що вони підтримують експансію російським окупантом української молоді. Саме молоді, бо ця драма Лесі Українки входить до шкільної програми. Така русифікація української літератури впливає на якість вивчення національної мови».

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій