Трамп хоче вивести США з НАТО: чому йому це не вдасться

Ilona Kivva
Автор:

Дональд Трамп у разі перемоги на виборах президента Сполучених Штатів схвалюватиме атаки Росії на членів НАТО, які заборгували Альянсу, пише BBC.

Республіканець змалював гіпотетичну ситуацію, у якій лідер країни не виконує свої фінансові зобов’язання в рамках НАТО і зазнає нападу з боку Москви. Трампа запитали, чи вбачає він захист такого члена Альянсу з боку США, на що він відповів заперечно.

«Ні, я б не захищав вас. Насправді я б заохочував їх (Росію, — ред.) робити все, що вони хочуть. Ви повинні заплатити», — сказав Трамп на мітингу в Південній Кароліні 10 лютого.

Кандидат у президенти озвучив свою позицію попри зобов’язання членів НАТО захищати будь-яку країну блоку, яка потерпає від військової агресії.

«Визнання Дональда Трампа, що він має намір дати Путіну зелене світло для продовження війни і насильства, продовження його грубого нападу на вільну Україну і поширення його агресії на народи Польщі та країн Балтії, є жахливими і небезпечними», — прокоментував слова політика чинний президент Джо Байден.

Голова НАТО Йенс Столтенберг заявив, що будь-яке припущення про те, що союзники не будуть захищати один одного, підриває всю безпеку військового блоку. Столтенберг очікує, що незалежно від того, хто переможе на президентських виборах, США залишаться союзником НАТО.

Дональд Трамп давно критикує Альянс, адже вважає членство надмірним фінансовим тягарем для Сполучених Штатів. За думкою експертів, Трампа не влаштовує той факт, що деякі європейські країни не витрачають 2% свого бюджету на військові потреби за вимогами НАТО.

Проте планам Трампа у разі його перемоги на виборах завадить новий закон, що накладає обмеження на президента, який прагне вивести країну з НАТО без схвалення Сенату. Історичний законопроєкт вже вносили до Конгресу, зокрема, під час каденції Дональда Трампа. Тоді він розглядав можливість вийти з Альянсу. Проте акт унеможливлює цей варіант для будь-якого очільника держави.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій