'
Читаєте зараз
Трампа судитимуть у справі щодо  Стормі Деніелс: що треба знати

Трампа судитимуть у справі щодо  Стормі Деніелс: що треба знати

Daniil Tsarevskyi

Судовий процес над Дональдом Трампом у справі про Hush Money починається 15 квітня. Кандидат в президенти США стане першим колишнім головою Сполучених Штатів Америки, який постане перед судом у кримінальній справі. Його звинувачують у фальсифікації документів, повʼязаних із прихованим платежем колишній зірці порнофільмів Стормі Деніелс, пише BBC.

Колишній агент Дональда Трампа Майкл Коен стверджує, що йому було наказано заплатити Деніелс $130 000 в обмін на її мовчання щодо ймовірного роману з паном Трампом. Приховані платежі не є незаконними, проте прокуратура звинувачує кандидата в президенти в невідповідному записі відшкодування. Їх проводили як судові витрати.

Очікується, що судовий розгляд триватиме шість-вісім тижнів. Трампу інкримінують 34 злочини першого ступеня. Усі 12 присяжних мають погодитись за конкретним звинуваченням Дональда. 77-річному кандидату в президенти загрожує максимум до чотирьох років тюремного ув’язнення, але він може уникнути терміну і натомість отримати штраф.

При цьому, навіть якщо Трампа визнають винним чи засудять до увʼязнення, він все одно зможе брати участь у передвиборчій кампанії. Законодавство США для цього не передбачає ніяких обмежень.

«Існує кілька аргументів стосовно того, чи повинен кандидат в президенти, якому пред’явлені обвинувачення або який залучений в поточну судову справу, й надалі брати участь у виборчій кампанії. Але всі вони засновані на моралі, судженнях і ставленні до чогось, а не на ухвалених законах або процедурних бар’єрах», — пояснила доцентка політології в університеті Індіанаполіса Лора Мерріфілд Вілсон.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій