Читаєте зараз
Трампу можуть висунути нові звинувачення: у якій справі

Трампу можуть висунути нові звинувачення: у якій справі

Ilona Kivva
Автор:

45-ий президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що проти нього ведеться кримінальне розслідування. Справа стосується штурму Капітолія 6 січня 2021 року, пише Independent.

«Мої адвокати повідомили мені жахливу новину для нашої країни. Збожеволілий Джек Сміт [спецпрокурор, який веде справу] надіслав листа, в якому говориться, що я є об’єктом розслідування Великого журі. Мені дали чотири дні, щоб доповісти у суді. Це майже завжди означає арешт і обвинувачення», — написав політик у Truth Social.

Це означає, що проти нього можуть бути висунуті кримінальні обвинувачення, найімовірніше, за агітацію до початку заворушень. При цьому, за інформацією ЗМІ, Джек Сміт зустрічався з владою Джорджії та Арізони, тож звинувачення можуть також стосуватися справи про змову з метою фальсифікувати президентські вибори. Речник спецпрокурора відмовився від коментарів щодо змісту листа і чи був він взагалі.

Це буде третє кримінальне звинувачення щодо Трампа у 2023 році. Його також підозрюють по понад 10 пунктах у справах про фальсифікації ділової документації в Нью-Йорку, а також про нібито незаконне зберігання секретних матеріалів та інших президентських записів. Останню справу веде також Джек Сміт.Міністерство юстиції США ще у березні 2023 року дозволило притягнути Дональда Трампа до відповідальності у справі про штурм. Це означає, що проти нього можуть подавати позови, проводити судові засідання та висувати йому звинувачення. Тобто імунітет у цьому випадку не діє.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій