'
Читаєте зараз
Пішли у транс: Себастіан, військовий доброволець

Пішли у транс: Себастіан, військовий доброволець

Заборона
Автор:

Пішли у транс – Частина 1 | Заборона

Себастіан, 22 роки

Військовий доброволець, починав поїздки на фронт як волонтер. Коли дізнався, що у мами онкологія, спробував влаштуватись на контрактну службу. На другий рік на передовій, вирішив розпочати трансгендерний перехід.

Початок АТО для Себастіана збігся із зарахуванням до університету. Незадовго до навчання він заснував волонтерську організацію і, потайки від мами, разом із активістами їздив на передову. В АТО Себастіана до останнього знали виключно в ролі жінки – Олени (ім’я змінено на прохання героя).

Коли Олена дізналась, що в її мами діагностували рак щитовидної залози, намагалась влаштуватись на контрактну службу в армiю, щоб отримувати повноцінну зарплату. Втім, за браком умінь, її лишали в статусі добровольця-помічника. 

Із дитинства, говорить Олена, вона відчувала себе чоловіком. Не могла дібрати слів, аби пояснити дорослим, що з нею відбувалось. У чоловічому колективі військових відчуття непевності лише посилювалось. Серйозну роботу військові їй не довіряли, а деякі навіть загравали і пліткували про інтим. Депресивні настрої загострювались звістками про загибель знайомих на передовій. Під час відпустки Олена почала вживати чоловічі гормони і взяла ім’я Себастіан (із американської кінокомедії «Вона – чоловік»). За три місяці зовнішність кардинально змінилась: Олена почала сильно відрізнятися від фото у документах. Будь-які спроби влаштуватися на роботу або контрактну службу завершувались нічим. Себастіан знову поїхав добровольцем-волонтером.

За три місяці зовнішність кардинально змінилась: Олена почала сильно відрізнятися від фото у документах. Будь-які спроби влаштуватися на роботу або контрактну службу завершувались нічим.

Транс-чоловік закінчив поїздки в АТО влітку 2017 року. Себастіану запропонували без підготовки попрацювати наводчиком БМП (бойової машини піхоти, – ред.) на передовій із зарплатнею у 20 000 гривень та зайнятись «чистками» покинутих будинків. Себастіан зрозумів, що таку роботу не можна виконувати без тривалої підготовки, і ця пропозиція – вірна смерть.

 До того часу гормонотерапія дала побічний ефект: у нього почали утворюватись ракові пухлини в матці, виникли сильні болі. Себастіан повернувся додому, де на нього чекала хвора мама. Грошей на жодну з необхідних операцій не було. Родичів, які могли б допомогти, у сім’ї теж немає.

Читайте більше таких історій у нашому матеріалі «Пішли у транс: 4 історії людей, які зробили гендерний перехід».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій