Читаєте зараз
Пішли у транс: Анастасія, батько 7-річної дівчинки

Пішли у транс: Анастасія, батько 7-річної дівчинки

Заборона
Автор:

Трансгендерна жінка Анастасія Домані з дитинства любила мамині речі. Їй подобались жіночий одяг і косметика. Тоді це сприймалося як гра, а батькам було байдуже. Та під час дорослішання гра затягувала все сильніше.

Перехід до іншої статі чоловік розпочав у 37 років. Одружений 14 років на жінці, батько семирічної доньки зрозумів, що має зізнатись у потязі до жіночності хоча б самому собі. Зараз донька все ще називає Анастасію «татом».

Попередні 15 років життя у ролі чоловіка Анастасія була менеджеркою з нерухомості, щомісяця подорожувала країною. Вдень вона проводила зустрічі у бізнес-колах, а ввечері випускала назовні себе справжню. На початку 2000-х ЛГБТ-люди знаходили одне одного в чатах і на форумах. Перед кожним відрядження Анастасія шукала компанію для вечірніх зустрічей на орендованій працедавцем квартирі. У її «квартирників» було важливе правило: «зустрічі не для сексу, а для того, щоб допомогти одне одному в питаннях, відповіді на які не можна знайти в інтернеті».

Напередодні одного з таких відряджень Анастасія дізналась від фахівців, що за законом не зможе змінити ані статі, ані імені в документах, бо перебуває у шлюбі та має неповнолітню дитину. Її стискав страх того, що вона ніколи не зможе змінити своє тіло (а після сорока це робити дедалі важче).Трансгендерні подруги, яким вдалося без дозволу медкомісії розпочати медикаментозну зміну статі, підказали, як обійти систему. Настя без рецепту придбала в аптеці перші пігулки. За півроку, наприкінці 2016-го, закон оновили: скасували усі обмеження стосовно шлюбу, потреби стаціонарного місячного обстеження у психіатричній лікарні та повної стерилізації.

Зараз Анастасія з дружиною продовжують жити в спільній квартирі. Останні три роки в їхньому помешканні – по два комплекти косметики, фарби для волосся, одягу. Виключення – лише взуття, бо деколи доводиться вдягатись нейтрально. Досі не всі родичі Анастасії знають про зміну гендеру. На обіди з родичами вона традиційно змиває манікюр.

Читайте більше таких історій у нашому матеріалі «Пішли у транс: 4 історії людей, які зробили гендерний перехід».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій