Читаєте зараз
Пішли у транс: Сольдаду, біженець з Росії

Пішли у транс: Сольдаду, біженець з Росії

Заборона
Автор:

Щотижня Сольдаду витрачає по кілька годин на кросфіт і тренування з боксу. Трансгендерному чоловікові це необхідно, щоб захистити себе у разі небезпеки. Відчуття страху в нього тягнеться ще з дитинства. У кінці 90-х в Казахстані, де жила родина, на дитину нападали дорослі чоловіки, грабували.

Кілька років тому Сольдаду заснував в Омську правозахисну організацію для трансгендерних людей, вже після підписання закону, що забороняє «пропаганду гомосексуалізму» в Росії. На той час він ще виглядав як жінка та називав себе Світланою, хоча вже розпочав перехід. Кілька разів активісти радикального руху «Оккупай-педофиляй» нападали на неї, ламали ребра, ніс, били направлено по чутливим місцям. Сольдаду попросив політичного притулку в Україні, як громадянин Росії, якого переслідують.

Він обрав Україну, бо тут були друзі-правозихисники, готові його підтримати. Тут транс-чоловік живе за тимчасовою довідкою особи, яка звернулася за захистом в Україні, яка не дає права ані відкрити рахунок в банку, ані покинути країну, ані навчатися або легально працювати. Міграційна служба України відмовила Сольдаду в притулку за браком доказів про небезпеку. Апеляція цього рішення може затягнутися на кілька років.

Вперше Сольдаду взяв шлюб ще коли був Світланою. Таким чином він спробував віддати данину батькам: «Я погоджусь на ваш тиск, вдягну цю білу сукню, якщо ви хочете напитись і наїстись». Пара розлучилась, так і не дізнавшись, що Світлана хоче стати трансгендерним чоловіком.

У Києві про Сольдаду дбає його партнер_ка Нін (формулювання «партнер_ка» просить вживати сама героїня, – ред.), яка намагається існувати поза визначеннями «чоловік» або «жінка», та за документами все ж є жінкою. Восени минулого року Сольдаду вдруге пройшов весільний ритуал, щоправда, неофіційний – у колі друзів. Батьки Нін сприйняли новину про шлюб насторожено, із Сольдаду досі не познайомились, хоча на весіллі були. Мама Сольдаду надіслала парі вітальний лист на електронну пошту, в якому старанно уникала особових закінчень.

За півтора роки на гормонах зовнішність Сольдаду сильно змінилась. Він не робив жодних операцій, груди стягує корсетом. Коли виникають питання в державних установах, відповідає коротко: «Я змінив стать, але не змінив документи. Так, я – трансгендер».

Читайте більше таких історій у нашому матеріалі «Пішли у транс: 4 історії людей, які зробили гендерний перехід».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій