Читаєте зараз
Три лінії оборони: командувач ЗСУ пояснив, як захищають Київ

Три лінії оборони: командувач ЗСУ пояснив, як захищають Київ

Ilona Kivva
Автор:

Збройні Сили створили три лінії оборони навкруги української столиці та продовжують укріплювати кордон з Білоруссю, розповів генерал-лейтенант ЗСУ та командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк.

Це необхідно, аби попередити потенційний повторний наступ росіян на Київ. У 2022 році Київську область звільнили від окупантів наприкінці березня – на початку квітня. Вирішальну роль у зламі наступу РФ тоді відіграли битви за село Мощун Бучанського району, сказав Павлюк.

«19-20 березня були вирішальні бої за цей населений пункт. Це той плацдарм, який був величезною загрозою для Києва. Якби вони змогли розгорнути свій наступ, ми б уже боролися безпосередньо за вулиці Києва. Але нам вдалось тоді підірвати дамбу та змити всі мости, які вони вибудували, щоб перекинути основні сили, і [українським військовим вдалось] знищити той підрозділ. Ресурсів для продовження [наступу] додаткових у них не було, тому що вони всі були стягнуті на сході», – розповів генерал-лейтенант.

Станом на 2024 рік ЗСУ значно укріпили Чорнобильську зону, яку раніше не вважали оборонним рубежем. Наразі виконано всі необхідні заходи, аби противник не мав жодного варіанту прориву до столиці, підкреслив Олександр Павлюк.

«Ми зробили величезний обсяг роботи: близько тисячі кілометрів фортифікаційних споруд, три кільця оборони Києва, дуже посилили чорнобильський напрямок, який до цього не був врахований як оборонний рубіж. Зараз будуються довгострокові бетонні укріплення, тому що мати такого сусіда – бути постійно готовим до війни», — додав командувач.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій