Читаєте зараз
Тривало 11 хв: у Швейцарії пом’якшили покарання ґвалтівнику 

Тривало 11 хв: у Швейцарії пом’якшили покарання ґвалтівнику 

Tetiana Cherevko

Апеляційний суд Базеля ще у 2021 році пом’якшив вирок ґвалтівнику. Рішення суду призвело до протестів у кількох містах, пише Swissinfo.

Суперечливий вирок обґрунтували тільки тепер. Пояснили, що злочин тривав лише 11 хвилин, а це начебто відносно короткий термін. Додали, що перед зґвалтуванням жінка нібито подала неправильні сигнали. Так, перед цим у туалеті бару вона вступила в добровільний статевий акт з іншим чоловіком.

Двоє чоловіків у лютому 2020 року напали на жінку в під’їзді її будинку. Перед судом постав лише старший чоловік. Після винесення вироку майже 500 людей зібралися перед судом у Базелі та мовчки тримали руки вгору протягом 11 хвилин — рівно стільки, скільки тривало зґвалтування.

«Федеральний суд Швейцарії заявив, що при винесенні вироку слід враховувати відносно короткий термін зґвалтування. Водночас суд зазначив, що злочинця слід покарати суворіше з інших причин. Той факт, що жертва раніше добровільно вступала в незахищений статевий акт з іншим чоловіком, не має враховуватися при призначенні покарання винному», — кажуть у виданні.

Тепер справа повернеться до суду нижчої інстанції. Що станеться із другим злочинцем поки що невідомо: суд у справах неповнолітніх виправдав його, але розгляне апеляцію на цей вирок.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій