'
Читаєте зараз
У школах введуть нові стандарти. Що зміниться для учнів? Детально

У школах введуть нові стандарти. Що зміниться для учнів? Детально

Сергій Сурепін

Цього року в Україні почне діяти новий державний стандарт освіти для перших класів, повідомляє «Новое Время». Про це розповіла державна експертка з питань освіти директорату дошкільної і шкільної освіти Міністерства освіти та науки України Олена Ліннік.

Які зміни?

Для середньої і старшої школи зміни лише точкові. Повну зміну освітніх стандартів можна очікувати через 12 років. Також для початкової школи розробили хрестоматію сучасної дитячої літератури. Разом із цим для початкової школи вже запроваджено новий стандарт освіти. Він орієнтований на здобуття компетентності, а не лише знань. Розвиток комунікативних навичок також буде в пріоритеті.

Для 5-9 класів спростили програми. Для 5 класу були розроблені нові підручники, які будуть надруковані цього року. З’являться й нові предмети – Громадянська освіта і Захист вітчизни. Їх вивчатимуть у базовій і старшій школах. У Міносвіти представлять новий стандарт для 5-9 класів уже наступного року. За цим стандартом вчитимуться діти, які цього року пішли в перший клас. Для початкової школи розробили хрестоматію сучасної дитячої літератури, зазначила міністерка освіти Лілія Гриневич. У програму включили молодих українських письменників.

Для 10 класу також відбулися зміни. Цього року будуть запроваджені як експеримент інтегровані курси природничих наук і пробація на двох рівнях – рівень стандарту і профільний. Окрім природничих наук, інтегровані курси можливі для літератури або математики. Це стосується закладів, де ці предмети не є профільними. Тому у 10-11 класі більше часу буде відведено профільним дисциплінам.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій