'
Читаєте зараз
Цьогоріч у виборах до Конгресу США візьме участь рекордна кількість жінок

Цьогоріч у виборах до Конгресу США візьме участь рекордна кількість жінок

Сергій Сурепін

У проміжних виборах до Конгресу США цього року візьме участь 256 жінок, повідомляє CNN. Це рекордна кількість кандидаток.

Також стало відомо, що 16 жінок уперше візьмуть участь у виборах губернатора. Наголошується, що демократична партія зробила своїм пріоритетом висувати кандидаток. До сенату та палати представників цьогоріч балотуються 256 жінок: 197 демократок та 59 республіканок.

Із 256 жінок 234 беруть участь у виборах до палати представників, 22 – до сенату. Також 16 американок уперше балотуватимуться на губернаторських виборах.

До участі у виборах жінок змотивувала перемога Дональда Трампа та отримання республіканцями контролю над Конгресом. Водночас на вибір кандидаток мав вплив рух #MeToo, жіночі марші та висунення Трампом консервативної кандидатури на посаду судді Верховного суду.

Як справи в Україні

Читати більше новин в Telegram

В Україні хочуть ввести квоти для жінок на місця в парламенті. Наразі квоти на 50% представництва в парламенті вимагають жіночі громадські організації. Координаторка Громадської ради з гендерних питань при міжфракційному депутатському об’єднанні «Рівні можливості» Лариса Кобелянська вважає, що ці квоти повинні забезпечити жіночі конституційні права бути представленими нарівні з чоловіками в парламенті.

В українському парламенті наразі квот немає. Та сьогодні там – революційна в українській історії кількість жінок – майже 12%, зазначила народна депутатка, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Ірина Суслова. Суслова нагадала, що, за рекомендаціями Ради Європи середній показник має становити 40%. Та сподіватися на підтримку квоти у 50% в сесійній залі не варто, додала вона.

«В Україні є 52% жінок і 48% чоловіків. І було б правильно, аби було перехресне представництво чоловіків і жінок у парламенті. Але я не впевнена, що реально знайти підтримку у сесійній залі на квоту у 50%. Потрібен механізм, щоб виборчі комісії не могли реєструвати партії, у яких не буде дотримана квота», – зазначила Суслова.

За інформацією Всесвітнього економічного форуму, у 2017 році у світовому рейтингу гендерної рівності Україна займала 103 місце серед 144 країн за рівнем участі жінок у політичному житті. Високий рівень представництва жінок у парламентах розвинених країн був досягнутий саме завдяки квотам.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій