Читаєте зараз
Туреччина купила у РФ тисячі тонн вугілля з окупованого Донбасу

Туреччина купила у РФ тисячі тонн вугілля з окупованого Донбасу

Анастасія Бодюл

З лютого по липень 2023 року в Туреччину прибули близько 160 400 тонн вугілля з окупованих Донецької та Луганської областей східної України. Загальна сума складає $14.3 млн, пише Reuters.

Запроваджені 21 лютого 2022 року санкції Сполучених Штатів забороняють імпорт США з «ЛНР\ДНР» або експорт до них. Через два дні Європейський Союз оголосив про аналогічні заходи. На відміну від Штатів та ЄС Туреччина не обмежувала торгівлю з Росією чи контрольованими Москвою районами України.

Вугілля від щонайменше 10 виробників відправлялося до Туреччини, яка стала була найбільшим пунктом викраденого з Донбасу палива — 95% поставок за лютий-липень 2023 року. Хоча дані комерційної торгівлі не дають повної картини того, як саме його перевозили, вони показали, що частина йшла через Ростов, а частина — через чорноморський порт Новоросійськ.

Туреччина є великим споживачем і імпортером вугілля, країна збільшує частку вугілля у виробництві електроенергії. У першому півріччі 2023 року вироблено 31.5 млн мегават-годин (МВт-год) з імпортованого викопного палива, що на чверть більше, ніж за аналогічний період 2022 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій