Туреччина показала дрон-камікадзе: можна запускати з Байрактарами
- ALPAGUT — спільна розробка двох великих оборонних компаній країни.
- БПЛА оснащений дворежимною головкою самонаведення, яка захищена від протирадіолокаційних засобів противника.
- Дрон не може злітати самостійно і не пристосований до переносних польових систем пуску.
Інтелектуальний безпілотний апарат типу камікадзе призначений для ураження ворожої техніки з максимальним захистом, наприклад, комплексів протиповітряної оборони. Запускати дрон можна з інших безпілотників як боєприпас. Зокрема, його адаптовано до рейок найвідоміших турецьких бойових дронів Bayraktar.
Заборона розповідає про новітню оборонну розробку.
Інтелектуальний безпілотник ALPAGUT: характеристики
Турецькі оборонні компанії Roketsan та STM спільно розробили бойовий безпілотний літальний апарат. Техніку представили на виставці озброєнь SAHA EXPO-2022 у Стамбулі, пише Anadolu Agency.
«Ми намагалися створити компактний багаторазовий дрон-камікадзе, який в польових умовах може як отримувати інформацію з регіону, так і вражати будь-яку ціль, не входячи в небезпечні зони. Його можна використовувати не лише як БПЛА, але й запускати з інших безпілотних елементів», — розповіли виданню у Roketsan.
Читати більше новин в TelegramALPAGUT має розкладні крила. Вони відкриваються вже після запуску. Його довжина 2.3 м, а розмах крил — 2.5 метри. У дію БПЛА приводить електродвигун. Максимальна тривалість польоту складає 60 хвилин.
Вага дрона — 45 кг, бойова частини важить по-різному, в залежності від призначення, однак не може бути більше 11 кілограмів.
Дрон здатен виявляти та знищувати ворожі елементи на відстані понад 60 кілометрів. Він призначений для роботи у денний та нічний час завдяки вмонтованим технологіям геолокації.
Головними особливостями є інтелектуальний боєприпас та метод запуску. Він оснащений дворежимною головкою самонаведення, яка захищена від протирадіолокаційних засобів противника. Тож він може виявляти та вражати ціль непомітно, що робить його максимально ефективним для знищення систем ППО, пише Мілітарний.
Наприклад, у презентаційному ролику ціллю для БПЛА став російський зенітний-ракетний комплекс Панцирь-С1.
ALPAGUT — дрон повітряного базування, тож самостійно злітати з землі він не може. Запуск відбувається з літаків або інших БПЛА, таких як Bayraktar Akinci, де дрон фіксується як боєприпас на одну з точок підвіски. Інженери також працюють над спеціальними направляючими для запуску з морської та наземної техніки.
«Система виконуватиме дії з виявлення, супроводу та оцінки цілей, зависаючи в повітрі протягом певного періоду часу після пострілу або випуску, і знищуватиме ціль шляхом автономного занурення до визначеної цілі за погодженням з оператором із землі», — пояснюють розробники.
Раніше Заборона розповідала про випробування першої турецької балістичної ракети. Технологія засекречена, але відомо, що зброя здатна вражати цілі за 1000 кілометрів.
Читати більше новин в Telegram