'

Туреччина призупинила торгівлю з одним із найбільших партнерів: до чого тут війна у Газі

Ilona Kivva
Автор:

Туреччина 2 травня призупинила будь-яку торгівлю з Ізраїлем через напруженість, спровоковану війною в Секторі Гази. Так, рішення Анкари діятиме доки Тель-Авів не забезпечить безперебійний і достатній потік гуманітарної допомоги в Газу, пише Bloomberg.

Цей крок розширив обмеження, введені на експорт деяких турецьких товарів до Ізраїлю ще у квітні. У виданні кажуть, що Реджеп Ердоган посилює критику єврейської держави та намагається консолідувати підтримку серед консервативних виборців вдома.

«Розпочато другий етап заходів, вжитих на державному рівні, і експортно-імпортні операції, пов’язані з Ізраїлем, призупинені для охоплення всіх товарів. Туреччина буде твердо і рішуче впроваджувати ці нові заходи, поки уряд Ізраїлю не дозволить безперебійний і достатній потік гуманітарної допомоги в Газу», — йдеться в заяві Туреччини.

За даними Турецького статистичного інституту, у 2023 році товарообіг між країнами становив $6.8 мільярда, з яких 76% становив турецький експорт. Ізраїльський імпорт із Туреччини в 2023 році склав $4.6 мільярда, що робить її шостим за величиною джерелом імпорту в Ізраїлі. Основним імпортом з Туреччини були сталь, машини, мінерали та паливо, а також харчові продукти.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій