Читаєте зараз
Турецька розвідка викрала з України двох турків

Турецька розвідка викрала з України двох турків

Сергій Сурепін

12 та 13 липня турецька розвідка MIT (Milli İstihbarat Teşkilatı) викрала з України двох громадян Туреччини, повідомляє видання Думская. Обидва переховувались тут від політичних репресій.

  • Подібні методи MIT використовувала у Косово та Азербайджані.

Кого викрали?

Юсуф Інан (журналіст). Його звинувачують у членстві в терористичної організації Фетхуллаха Ґюлена. Інан після спроби військового перевороту 2016 року виїхав з Туреччини. Журналіст віддалено із України керував інтернет-виданням, яке працювало з ізмирськими темами. Видання критикувало владу партії Справедливості і Розвитку. Його викрали з Миколаєва.

  • Фетхуллах Ґюлен — турецький проповідник та письменник, засновник FETO — суспільно-політичного руху. Ґюлен з 1999 року проживає в США. Анкара звинувачує його у підготовці спроби військового перевороту в країні, який здійснили 15 липня 2016 року — він закінчився невдачею. FETO визнана в Туреччині терористичною організацією.

Саліх Зегі Ігіт (бізнесмен). До нього підійшли двоє незнайомців і заговорили з ним турецькою мовою. Після того як Саліх Зегі сів у машину, його скрутили і вивезли на територію турецького консульства. Потім його силою таємно перевезли до Туреччини. Зараз Саліх Зегі Ігіт знаходиться в слідчому ізоляторі в місті Мерсін в Туреччині. Його викрали з Одеси.

Реакція

Читати більше новин в Telegram

Операцію із затримання своїх громадян в Україні турецькі спецслужби здійснили без офіційного погодження з українською владою. Друзі викрадених розповіли, що судових рішень про їх екстрадицію до Туреччини не було.

Турецький журналіст і політемігрант Юнус Ердоглу, який проживає в Києві, повідомив, що турецька влада склала перелік людей, які знаходяться в Україні і яких необхідно викрасти.

«Зараз турецька влада склала список з восьми чоловік — політбіженців, громадян Туреччини, які виступають проти [президента Туреччини Реджепа Тайіпа] Ердогана. Цей список був озвучений владою. Всіх збираються викрасти з України, куди вони приїхали, ховаючись від режиму Ердогана. Тобто планується повна зачистка опозиціонерів, які живуть в Україні. На жаль, звертатися зі скаргами і заявами або проханнями про захист до української влади ми не можемо. З однієї причини — після викрадення цих двох громадян Туреччини на Україні прес-секретар Ердогана заявив, що він дякує владі України за співпрацю в поверненні громадян Туреччини на батьківщину. Як ми можемо довіряти тим, хто співпрацює з ердогановскімі спецслужбами?», — заявив Ердоглу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій