'
Читаєте зараз
У 2023 році світ втратив майже 4 млн га тропіків: це як 10 футбольних полів за хвилину

У 2023 році світ втратив майже 4 млн га тропіків: це як 10 футбольних полів за хвилину

Ilona Kivva
Автор:

Протягом 2023 року на планеті зникли 3.7 млн га тропічних лісів. Втрати первинних лісів у Бразилії та Колумбії торік зменшились на 36% та 49% проти 2022 року, але в тропічних країнах цей показник подекуди зріс, повідомляє Інститут світових ресурсів (WRI).

Амазонський ліс, Бразилія. Фото: Nathalia Segato через Unsplash

На території Республіки Конго у 2023 році зникли понад пів мільйона га первинних тропічних лісів. Басейн річки Конго відомий як останній великий тропічний ліс, що поглинає більше вуглецю, ніж викидає. У Болівії втрата лісів того ж року зросла на 27%, третій рік поспіль вона демонструє найвищий показник за всю історію спостережень. Знищення тропіків наполовину повʼязана з пожежами, ще наполовину – з діяльністю людей. Рекордна кількість лісів згоріла у Канаді — це понад 8 млн гектарів.

Втрати екосистеми Індонезії зросли на 27%. Показник тримається на низькому рівні у порівнянні з даними середини 2010-х. Значну частину своїх незайманих тропіків втратили Лаос та Нікарагуа – це 1.9% і 4.2% відповідно. Причина цього у Лаосі – сільськогосподарська експансія та попит на китайську сировину, а в Нікарагуа втрати спричиняє скотарство та розширення сільського господарства.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій