У 2024 році з Землі можна буде побачити космічний вибух: що це таке

Ilona Kivva
Автор:
  • У сузірʼї Корона Бореаліс кожні 80 років відбувається ядерний вибух, який можна помітити із Землі.
  • Під час термоядерної реакції зірки нагріваються на 100-200 млн °C.
  • У 2024 році явище можна буде помітити неозброєним оком.

У сузірʼї Північної Корони є дві зірки, які помирають, але продовжують активно взаємодіяти між собою. В результаті вивільняється достатньо енергії, щоб за 3000 світлових років ми бачили їх із Землі. Щоб стежити за подією? буде достатньо подивитись на нічному небі в бік Північної Корони. Явище триватиме кілька днів.

Заборона розповідає про ядерний вибух у космосі, який можна буде побачити неозброєним оком.

Вибух у космосі у 2024: що кажуть учені

На Землі до вересня 2024 року можна буде спостерігати космічний вибух. Відстань до події — 3000 світлових років. Для прикладу, Сонце від Землі знаходиться в 3.8 світлових хвилин, пише Science Alert.

В результаті вибуху на нічному небі на кілька днів зʼявиться нова зірка. Вона буде така ж яскрава, як і Полярна. Причина — ядерний вибух, який відбувається кожні 80 років у сузір’ї Корона Бореаліс (Північна корона).

Вперше явище відкрив ірландець Джон Бірмінгем у 1866 році, його знову помітили у 1946 році. Щоб побачити вибух буде достатньо подивитись у сторону сузірʼя Північна Корона.Мапа зоряного неба з сузірʼям Північної Корони та Великою Ведмедицею поряд. Інфорафіка: Steve Laurence / BBC Science Focus 

Читати більше новин в Telegram

Смерть зірок: як відбувається

Те, що буде видно з Землі — це повторювана нова зірка. Таких у Чумацькому Шляху та навколишніх галактиках лише 10. Тоді як звичайні нові зірки вибухають з періодичністю близьку до разу на 100 000 років, повторювані — значно частіше.

Річ у тім, що в подвійній зоряній системі у Північній Короні є особливий звʼязок між зірками. Одна — це холодна зірка, що помирає — червоний гігант. Вона спалила свій водень і сильно розширилась. Така доля чекає і на Сонце через 5 млрд років.

Інша зірка — білий карлик, або теж стадія загибелі зірки. На цьому етапі від неї залишається лише щільне ядро. Між зірками величезна різниця в розмірах і вони знаходяться настільки близько, що речовини червоного гіганта збираються навколо білого карлика.

Кожні 80 років білий карлик накопичує масу, яка приблизно дорівнює земній це призводить до безконтрольної ядерної реакції. Це призводить до великого вибуху, який підіймає температуру на 100-200 млн °C.

Раніше Заборона розповідала про планети-втікачі, які ймовірно знаходяться за Плутоном. Їх розміри можуть бути навіть більші за Марс.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій