Читаєте зараз
У 27 країнах ЄС стартували вибори до Європарламенту: що варто знати

У 27 країнах ЄС стартували вибори до Європарламенту: що варто знати

Анастасія Могилевець

У Європейському Союзі 6 червня стартували вибори до Європарламенту, які триватимуть до 9 червня включно. Право голосувати мають понад 370 млн громадян 27 держав, пише Politico.

Першими вибори проведуть Нідерланди. В Ірландії вони відбудуться 7 червня. Латвія, Мальта, Словаччина розпочнуть голосування 8 червня. Чехія голосуватиме два дні: 7 та 8 червня, а Італія — 8 та 9 червня. Інші країни Євросоюзу проводять вибори 9 червня.

Всього обиратимуть 720 членів Європейського парламенту. Вибори відбуваються в один тур і мають визначити національні контингенти представників-депутатів ЄП. Голосування проводять за повними списками висунутих політичними партіями чи коаліціями кандидатів. Списки, що не набрали 5% голосів, не проходять у Європарламент.

Перші оцінки нового складу законодавчого органу опублікують ввечері 9 червня. На 16-19 липня заплановано пленарну сесію Європарламенту у Страсбурзі. Обранці зберуться для формування політичних фракцій та виборів керівництва. Після цього настане період вибору лідерами країн ЄС та Європарламентом голови Єврокомісії. Також формуватимуть виконавчу колегію ЄК — 27 європейських комісарів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій