- Колишньому прем’єр-міністру Італії в квітні-2023 йому діагностували лейкемію.
- За останні роки він часто хворів та перебував у лікарнях, декілька разів через COVID-19.
- Італійський політик неодноразово підтримував Росію та окупацію Криму.
Протягом всієї російсько-української війни Сільвіо Берлусконі виступав із підтримкою РФ не тільки словами, а й діями. Наприклад, у вересні 2015 року він приїхав у вже окупований Крим для зустрічі з Путіним.
Заборона розповідає про позицію Берлусконі щодо російсько-української війни.
Прем’єр Італії: діагноз
Сільвіо Берлусконі потрапив до реанімації лікарні Святого Рафаеля в перших числах квітня 2023 року. Там йому поставили діагноз — лейкемія, яку супроводжує легенева інфекція повідомляє Corriere della Sera.
Спочатку думали, що у політика проблеми з диханням, пов`язані з пневмонією. Однак справа виявилась не тільки в цьому. Він хворіє на серйозне захворювання крові, а пневмонія лише завдає додаткової шкоди і так ослабленому організму.
Берлусконі в останні роки неодноразово нездужав, часто перебував у лікарнях для контролю за здоров’ям. У 2016 році італійського політика ушпиталили через серцеву недостатність і зробили йому операцію на серці. Через три роки Берлусконі знову потрапив до лікарні з захворюванням нирок, а також неодноразово хворів на COVID-19.
Читати більше новин в Telegram12 червня 2023 року політик помер.
Хто такий Сільвіо Берлусконі
Сільвіо Берлусконі (народився 29 вересня 1936 року) — італійський політик, тричі обіймав посаду прем’єр-міністра Італії (1994-1995, 2001-2006, 2008-2011). Він був третім в Італії та 118 у світі в списку найзаможніших людей планети за версією журналу Forbes 2011 року.
Сільвіо Берлусконі почав з будівельної індустрії, в якій протягом 20 років створив цілу імперію. Потім він заснував компанію Pubitalia80, що займалася виготовленням інформаційної реклами та програмних графіків із підбором найпопулярніших телепрограм. На початку 1994 року Сільвіо Берлусконі вирішив залишити бізнес і зайнятися політикою. 26 січня того ж року він пішов зі своєї посади у Fininvest і створив новий політичний рух «Вперед, Італія».
Експрем’єр був фігурантом щонайменше 23 судових розслідувань, в основному вони стосувалися корупції. Також його звинувачували у сексі з неповнолітніми.
Позиція щодо війни в Україні
Берлусконі продовжував підтримувати контакти з президентом Росії Володимиром Путіним навіть після припинення своїх повноважень прем’єр-міністра Італії. У вересні 2015 року він навіть відвідував анексований Крим і там зустрівся з Путіним. Після цього Україна заборонила Сільвіо в’їзд в країну на три роки.
Також політик відомий своїми неодноразовими скандальними заявами щодо війни в Україні:
- 28 вересня 2015 року Берлусконі назвав анексію Криму законною і демократичною, а президента Росії провідним політичним лідером.
- 20 травня 2022 року заявив, що Європа повинна переконати Київ прийняти вимоги Росії.
- 23 вересня 2022 року, виступаючи в ефірі телеканалу Rai, сказав, що до війни проти України Путіна підштовхнув російський народ, партія, його міністри. А також, що Росія повинна була замінити владу України пристойними людьми.
- 12 лютого 2023 року закликав Сполучені Штати не допомагати Україні зброєю і грошима, бо якби Зеленський не нападав на Донбас, вторгнення не було б.
- 14 лютого 2023 року Берлусконі раптово підтримав український народ. При цьому він впевнений, що існує дипломатичне рішення для завершення російського вторгнення в Україну.
Раніше Заборона розповідала про ідею Берлусконі-прем’єра закрити бюджет Італії за рахунок порнографії. У 2006 році він запропонував ввести 25-відсотковий податок на виробництво фільмів для дорослих.
Читати більше новин в Telegram