Читаєте зараз
У США призначили нового посла в Україні. Що відомо про Бріджит Брінк

У США призначили нового посла в Україні. Що відомо про Бріджит Брінк

Markiian Oliiarnyk
Бріджит Брінк
  • 18 травня 2022 року Сенат США затвердив призначення Бріджит Брінк на посаду американського посла в Україні.
  • Більшу частину своєї дипломатичної кар’єри вона працювала над питаннями на Балканах, Кавказі та Східній Європі.
  • В часи Обами Бріджит Брінк опосередковано займалася справами України у складі американського Бюро у справах Європи та Євразії.

У США офіційно призначили нового Надзвичайного і Повноважного посла в Україні. Ним стала голова американської дипломатичної місії у Словаччині Бріджит Брінк. Вона має чималий дипломатичний досвід, зокрема займалася справами на Балканах, Кавказі та у країнах Східної Європи, зокрема Україні. Брінк неодноразово виражала свою підтримку українському народу після початку повномасштабного російського вторгнення.

Заборона розповідає про нову пані посол США в Україні Бріджит Брінк, а також подробиці її дипломатичної кар’єри.


Сенат США затвердив кандидатуру посла в Україні

18 травня 2022 року Сенат одноголосно підтримав кандидатуру Бріджит Брінк на посаду Надзвичайного і Повноважного посла США в Україні. Голосування відбулося в один день з відновленням роботи американського посольства в Києві.

Лідер більшості сенатор-демократ Чак Шумер заявив, що призначення Брінк сприятиме встановленню миру в Україні. «Присутність посла там у цей критичний час, коли США продовжують допомагати українському народу, це чудово, це добре, і це допоможе просунути справу миру, безпеки та свободи. Я повністю впевнений, що вона буде визначним послом», — наголосив Шумер після голосування.

Пані посол США в Україні: Байден обрав кандидата

25 квітня 2022 року президент США Джо Байден офіційно номінував Бріджит Брінк на посаду голови американської дипломатичної місії в Україні.

Читати більше новин в Telegram

«Президент Байден оголосив про свій намір номінувати на посаду Надзвичайного і Повноважного посла в Україні ветерана американської дипломатії Бріджит А. Брінк», — йдеться у пресрелізі Білого дому.

У грудні 2021 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Київ отримав запит від США щодо призначення Брінк американським послом в Україні. Процедура узгодження її кандидатури була запущена ще у лютому 2022 року.

Посада посла США в Україні залишалася вакантною ще з 2019 року, відколи тодішній американський президент Дональд Трамп відкликав Марі Йованович до Вашингтона. До призначення Брінк США в Україні представляла тимчасово повірена Крістін Квін.

Бріджит Брінк: біографія дипломатки

Бріджит А. Брінк — американська дипломатка з понад 25-річним досвідом, чинна пані посол США у Словаччині з 29 травня 2019 року. Більшу частину своєї кар’єри вона працювала над європейськими справами.

Народилася у штаті Мічиган, ступінь бакалавра політичних наук отримала у Кеньйон-коледжі, найстарішому коледжі штату Огайо. Ступінь магістра з міжнародних відносин і політичної теорії здобула у Лондонській школі економіки.

У Державному департаменті США Бріджит Брінк почала працювати у 1996 році. Своє перше дипломатичне призначення вона отримала до посольства США у Белграді. Там вона працювала співробітником політичного та консульського відділу в 1997—1999 роках, коли на Балканах вирувала війна.

Після Сербії до 2002 року була співробітницею американського посольства на Кіпрі. У 2005-2008 роках очолювала політично-економічний відділ посольства США у Тбілісі.

На початку президентства Барака Обами, у 2009-2010 роках, Брінк працювала в Раді національної безпеки як координатор розвитку відносин Вашингтона з країнами Егейського моря та Південного Кавказу (Туреччина, Греція, Кіпр, Грузія, Азербайджан, Вірменія).

У 2011 році вона знову повернулася до Тбілісі, але вже на посаду заступника голови дипломатичної місії США. Пізніше її перевели на аналогічну посаду в американське посольство до Ташкента, столиці Узбекистану.

У серпні 2015 року дипломатку призначили заступником помічника держсекретаря США в Бюро європейських та євразійських справ. Вона відповідає за питання, пов’язані зі Східною Європою, Кавказом та регіональними конфліктами в Європі, зокрема російсько-українською війною.

Окрім англійської, Брінк володіє російською, а також базовою сербською, французькою, словацькою та грузинською мовами.

Що пов’язує Бріджит Брінк з Україною

Під час своєї роботи в американському Бюро у справах Європи та Євразії Бріджит Брінк зокрема відповідала і за справи в Україні, але все ж її досвід у цьому питанні доволі обмежений. Зазначається, що вона працювала над укріпленням партнерства США з учасниками Нормандського формату.

«США рішуче підтримують наших німецьких і французьких колег, які очолюють Нормандський формат. Ми продовжуємо підтримувати контакти з російським та українським урядами, намагаючись знайти мирне вирішення конфлікту в Україні. Я обізнана з цим процесом, тому що особисто працюю над цією темою разом із багатьма працівниками в нашому уряді», — заявила дипломатка в інтерв’ю «Голосу Америки» у 2017 році.

Як пише The Washigton Post, у 2020 році Бріджит Брінк давала свідчення у внутрішньому розслідуванні американського Сенату щодо ролі сина чинного президента США Джо Байдена в українській енергетичній компанії Burisma. Дипломатка тоді відповідала за українські справи при адміністрації Обами. Цим розслідуванням Дональд Трамп намагався знайти компромат на свого опонента на президентських виборах 2020 року. А в результаті це призвело до зворотного ефекту і початку процедури імпічменту самого Трампа.

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну Бріджит Брінк неодноразово виражала підтримку українському народу. «Маленькі дівчатка з рожевими рюкзаками, матері з немовлятами та валізами, сім’ї без батьків і чоловіків. Це була трагічна сцена сьогодні на словацько-українському кордоні, яка відображає людські жертви невиправданої та неспровокованої війни, яку Росія веде проти України… Ми єдині з Україною в цей темний момент для всієї Європи», — написала дипломатка у своєму Інстаграмі.

З кінця лютого 2022 року вона займалася налагодженням координації між США та Словаччиною щодо надання Україні усієї необхідної допомоги, зокрема і військової. Так саме Бріджит Брінк відіграла важливу роль у тому, що Словаччина передала Збройним силам України великі системи ППО С-300, а на заміну Братислава отримала потужні американські системи Patriot.

«Сполучені Штати віддано ставляться до постачання критично важливого військового потенціалу до України та захисту території НАТО. Я дякую словацькому уряду за непохитну підтримку України. Передача американської системи Patriot Словаччині є ще одним прикладом того, як США стоїть поруч зі Словаччиною та іншими нашими союзниками у непохитній підтримці України», — зазначила Бріджит Брінк.

Раніше Заборона розповідала про Uniting for Ukraine — спеціальну програму для громадян України, які планують рятуватися від війни у Сполучених штатах Америки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій