'
Читаєте зараз
Як виїхати до США за спеціальною програмою Uniting for Ukraine

Як виїхати до США за спеціальною програмою Uniting for Ukraine

Markiian Oliiarnyk
Акція на підтримку України у США
 • 21 квітня 2022 року президент США Джо Байден анонсував спеціальну програму для українців під назвою Uniting for Ukraine.
 • За цією програмою можна отримати дозвіл на проживання на термін до двох років, а потім подаватися на отримання дозволу на роботу.
 • Запуск програми — 25 квітня; всього за нею обіцяють прийняти 100 000 українців.

Уряд США створив для громадян України спеціальну гуманітарну програму під назвою Uniting for Ukraine. За нею можна отримати дозвіл на проживання на термін до двох років, а згодом подаватися на дозвіл на роботу. Аби податися на виїзд до США за програмою Uniting for Ukraine, потрібно знайти собі американського спонсора і пройти цілу купу перевірок. Президент Джо Байден пообіцяв, що за нею США приймуть 100 000 громадян України

Заборона розповідає про спеціальну програму американського уряду для українців, а також як на неї податися.


Програма Uniting for Ukraine: умови

Uniting for Ukraine — це спрощена програма для громадян України, які були змушені втікати від російської агресії, на отримання так званого гуманітарного пароля США. Гуманітарний пароль — це винятковий дозвіл на в’їзд до Сполучених Штатів і надається з міркувань гуманізму особам, які, відповідно до закону, не мають інших підстав для в’їзду в США. Програму адмініструватиме Міністерство національної безпеки США.

Українці за допомогою гуманітарного пароля зможуть отримати спочатку дозвіл на проживання, а після цього, впродовж двох років, ще й дозвіл на працевлаштування. Процес подачі заявок на гуманітарний пароль та на дозвіл на роботу фактично ідентичний.

Програма Uniting for Ukraine запускається 25 квітня 2022 року. Від цього дня українцям, які хочуть перетнути сухопутний кордон з США (з Мексики або Канади) без чинної візи або попереднього дозволу на в’їзд до США через програму Uniting for Ukraine, відмовлять у в’їзді та відправлять подавати заявку через цю програму. За нею президент США Джо Байден обіцяє прийняти 100 000 українців.

Читати більше новин в Telegram

ВАЖЛИВО: програма Uniting for Ukraine є доповненням до вже існуючих можливостей, доступних українцям для переїзду в США. Вона не передбачає права на оформлення статусу біженця чи на подальше резидентство. Для цього варто скористатися іншими американськими програмами імміграції та захисту прав біженців.

Виїзд до США за програмою Uniting for Ukraine: як податися 

Щоб мати право на участь у програмі Uniting for Ukraine, українці повинні:

 • проживати в Україні станом на 11 лютого 2022 року;
 • мати спонсора у США;
 • пройти вакцинацію та інші вимоги охорони здоров’я;
 • пройти біометричний і біографічний скринінг та перевірку безпеки.

Для того, аби податися на оформлення гуманітарного пароля, треба заповнити спеціальну анкету на сайті програми Uniting for Ukraine, який запуститься 25 квітня 2022 року.

Заповнивши анкету і пройшовши усі етапи біометричної та біографічної перевірки, українці отримають дозвіл на поїздку до США. Гуманітарний пароль видається на термін до двох років і кожна заявка розглядається окремо. Коли термін дії гуманітарного дозволу спливе, українці зможуть подаватися на дозвіл на роботу за такою ж процедурою: анкета, перевірка, отримання.

Спонсорство для українських біженців

Починаючи з 25 квітня 2022 року фізичні та юридичні особи, які перебувають у США, можуть звертатися до Міністерства національної безпеки США для спонсорування громадян України, переміщених за програмою Uniting for Ukraine. Стати спонсором може будь-який громадянин або фізична особа США, зокрема і представники неурядових організацій. Особи та організації, які хочуть стати спонсорами українців, мають:

 • задекларувати та повідомити про свої фінансові можливості;
 • пройти перевірку безпеки для захисту від експлуатації та зловживань;
 • зробити усі необхідні щеплення та інші вимоги охорони здоров’я;
 • пройти біографічну, біометричну, та безпекову перевірку.

Зареєструватися спонсором можна на сайті програми, який запуститься 25 квітня.

Раніше Заборона розповідала про те, як виїхати до Канади за спеціальною міграційною програмою CUAET, зокрема як правильно подавати заявку та які можливості нею передбачені.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій