Читаєте зараз
У Болівії військові штурмували урядову будівлю: що відбувається в країні

У Болівії військові штурмували урядову будівлю: що відбувається в країні

Анастасія Могилевець

У південноамериканській країні сталася спроба військового перевороту. Солдати штурмували президентський палац у столиці країни Ла-Пасі, пише BBC.

Військовослужбовці на декілька годин захопили контроль над центральною площею в Ла-Пасі, де розташовані урядові будівлі. Очільник повстання, екскомандувач армії Болівії генерал Хуан Хосе Суньїга заявив, що хоче перебудувати демократію та змінити владу в країні.

Після цього болівійська поліція заарештувала лідера заколоту. Це сталося незадовго після того, як броньований автомобіль врізався у ворота президентського палацу. Тепер генерала підозрюють у тероризмі та збройному повстанні. Після його затримання військові відступили з площі.

Президент Луїс Арсе засудив спробу державного перевороту і закликав болівійців організуватися та мобілізуватися заради демократії. На підтримку уряду на вулиці вийшли продемократичні демонстранти.

Новий головнокомандувач армії Хосе Вілсон Санчес Веласкес виступив на державному телебаченні разом з Арсе і наказував військам повернутися в казарми. Відомо, що Суньїгу звільнили після його виступу на телебаченні — там він пообіцяв заарештувати впливового колишнього президента Ево Моралеса, якщо той знову балотуватиметься на посаду наступного року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій