Читаєте зараз
У Бразилії вперше ухвалили постанову, написану ШІ

У Бразилії вперше ухвалили постанову, написану ШІ

Tetiana Cherevko

Чиновник бразильського міста Порту-Алеґрі Раміро Росаріо подав на ухвалення до міської ради першу в країні постанову, яку повністю написав штучний інтелект. При цьому він приховав від усіх походження документа, пише Associated Press.

Росаріо за допомогою ChatGPT створив текст постанови, яка запобігає стягненню плати за заміну лічильників води, якщо їх вкрали. Він представив документ у місцевій раді, не зробивши жодної зміни в тексті. Також чиновник не повідомив депутатам про те, що постанову згенерував ШІ. Рада із 36 членів ухвалила документ одноголосно, а 23 листопада він набув чинності.

«Якби я розкрив це раніше, цю пропозицію точно не винесли б на голосування. Було б несправедливо по відношенню до населення ризикувати тим, що проєкт не схвалять лише тому, що його написав штучний інтелект», — сказав Росаріо.

Президент міської ради Порту-Алеґрі Гамільтон Соссмаєр назвав це небезпечним прецедентом. При цьому Росаріо стверджує, що хотів розпалити дискусію у світі. За його словами, людство переживає нову технологічну революцію.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій