Читаєте зараз
У Британії придумали, як українцям зберегти продукти під час блекаутів влітку: до чого тут бджоли

У Британії придумали, як українцям зберегти продукти під час блекаутів влітку: до чого тут бджоли

Анастасія Могилевець

Британські вчені допомогли українським бджолярам розробити воскову упаковку для швидкопсувних продуктів. Вона допоможе зберігати їжу під час відключень електроенергії, пише BBC.

Бджола на квітці, Лубни, Полтавська область. Фото: Olga Prudnikova через Unsplash

Росія продовжує завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі України. Через це влітку в регіонах час від часу немає потрібних для зберігання харчів температур. Дослідники з Кардіффа вивчили комбінації звичайних предметів, доступних у зонах бойових дій, для створення спеціальних обгорток.

«Як усім відомо, їжа дуже швидко псується, якщо немає можливості зберігати її належним чином. Використання упаковки з бджолиного воску, що може вбивати жуків, може виявитися природним способом розв’язання цієї проблеми», — кажуть учені.

Отже, для створення захисного шару можна взяти шматок тканини або паперу та поєднати їх з бджолиним воском. Підійдуть також протимікробні рослини, наприклад, шавлія. Це може продовжити життя готовим стравам та продуктам на декілька днів. Тобто це варіація так званих вощанок.

Україна — найбільший постачальник меду в Європі. Тож британські вчені аналізують вулики по всій країні, щоб визначити, які найкраще підходять для виготовлення таких упаковок. Співробітники Харківського політехнічного інституту вже поділилися розробкою Кардіффського університету в мережі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій