Читаєте зараз
У Данії запропонували заборонити зустрічі жінок з довічно ув’язненими

У Данії запропонували заборонити зустрічі жінок з довічно ув’язненими

Сергій Сурепін

Данська народна партія й партія Соціал-демократів запропонували заборонити жінкам зустрічатися з засудженими довічно. Повідомляє «Ридус».

Як підкреслив представник Данської народної партії з юридичних питань Куфуд Поульсен, система виконання покарань Данії не повинна «перетворюватися в шлюбне агентство для психопатів». Він також пояснив, що мова не йде про повну заборону відвідування ув’язнених жінками, але підкреслив, що повинні допускатися тільки зустрічі з дружинами й матерями засуджених.

Профспілка працівників виправних закладів таку ініціативу розкритикувала, оскільки вважає, що після винесення судом вироку політики не повинні втручатися в справи органів виконання покарань. Пропозиція двох данських партій з’явилася після повідомлень у ЗМІ про те, що вбивця шведської журналістки Кім Валл (данський винахідник Петер Мадсен) у в’язниці зустрічається з жінками, а одна з доглядачок була змушена залишити свою роботу через зв’язок із ним.

30-річна журналістка Кім Валл, яка повинна була взяти інтерв’ю в Мадсена, зникла в серпні 2017 року. Як з’ясувалося, винахідник вбив її в підводному човні, який побудував сам; розчленував її тіло, а останки викинув у море. Сам Мадсен заперечував те, що вбив дівчину, заявивши, що вона загинула в результаті викиду газу в приміщенні підводного човна, а він тільки викинув її тіло. Експертиза ж виявила у винахідника психічні відхилення.

У квітні Мадсен був засуджений до довічного терміну. Повідомлялося, що його переведуть в іншу в’язницю, як тільки звільниться місце. Також відомо, що данець оскаржив вирок суду, попросивши призначити йому конкретний термін ув’язнення.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору