'
Читаєте зараз
У Франції орудують «вегани-екстремісти»

У Франції орудують «вегани-екстремісти»

Сергій Сурепін

У Ліллі поліція затримала шістьох осіб, підозрюваних у нападах на м’ясні й рибні магазини, розповідає Meduza. Серед затриманих: п’ять жінок і чоловік у віці від 21 до 54 років, повідомляє регіональне видання La Voix du Nord. Пізніше п’ятьох затриманих відпустили; під вартою залишилася лише 21-річна жінка, яка, як вважає поліція, влаштувала напад на два магазини та ресторан у Ліллі. Суд над нею відбудеться в грудні.

З квітня по серпень 2018 року в регіоні О-де-Франс (Лілль – одне з його найбільших міст) на півночі Франції відбулося не менше семи атак на заклади, які працюють із продуктами тваринного походження – м’ясні та рибні магазини, ресторан і навіть завод по виробництву сиру. Нападники обливали штучною кров’ю їхні фасади, розбивали вітрини й залишали написи «Зупиніть видову дискримінацію». Також повідомлялося про аналогічні напади на півдні Франції.

Photo: facebook / Fromage Madame

У червні французька федерація м’ясників поклала відповідальність за напади на групу веганів і попросила захисту в міністра внутрішніх справ Жерара Коллона. У відкритому листі до чиновника глава федерації Жан-Франсуа Гіяр назвав погроми м’ясних крамниць «формою тероризму».

«Ми не вимагаємо, щоби біля кожного магазину виставили по жандармові, але влада знає, що [до цього причетна] крихітна [група] веганів-екстремістів, і повинна вжити заходів», – заявив Гіяр виданню Le Parisien.

Photo: www.lavoixdunord.fr

Представники федерацій мисливців і м’ясників пообіцяли влаштувати демонстрацію в день фестивалю, але пізніше відмовилися – через ризик зіткнень. Натомість вони провели прес-конференцію в Кале, на якій засудили «веганський екстремізм» і звинуватили в нападах у Ліллі зоозахисний рух L214.

Читати більше новин в Telegram

Представники L214 заявили, що не причетні до атак. «Ми проти насильства», – сказав Le Parisien засновник руху Себастьєн Арсак. Аналогічну заяву зробив зоозахисний рух 269 Life France, яке проводить перформанси з використанням штучної крові. Чи належить затримана в Ліллі до якого-небудь із цих чи іншого громадському руху, поки невідомо; про її особу поліція нічого не повідомляла.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій