Читаєте зараз
У Каліфорнії корпорації зобов’язали включати жінок до ради директорів

У Каліфорнії корпорації зобов’язали включати жінок до ради директорів

Сергій Сурепін

Влада американського штату Каліфорнія прийняла закон, згідно з яким у раді директорів зареєстрованих у Каліфорнії корпорацій повинні бути присутніми жінки. Про це повідомляється на сайті губернатора штату Едмунда Брауна.

«Я підписую закон 826 сенату, який встановлює вимогу до публічних корпорацій, що розташовані в Каліфорнії, мати серед членів ради директорів жінок», – йдеться в документі.

Отже, до кінця 2019 року в раду директорів кожної публічної корпорації, зареєстрованої в штаті Каліфорнія, повинна бути включена щонайменше одна жінка. До 2021 року в радах директорів, що складаються з 5 людей повинні бути щонайменше 2 жінки, і щонайменше 3 жінки в радах директорів, у яких – від 6 членів.

Автори законопроекту в тексті документу посилаються на звіт банку Credit Suisse і низку досліджень, які демонструють, що компанії, до керівництва яких входять жінки, показують кращі фінансові показники. Згідно з висновками Credit Suisse, на які посилаються автори документа, компанії з жінками в керівництві, продемонстрували велику стійкість під час кризи 2008 року. Також такі компанії менш схильні до ризикованих бізнес-стратегій і швидше приносять прибуток: середній показник зростання чистого прибутку для таких компаній за шестирічний період проведення дослідження склав 14% (для компаній без жінок у раді директорів цей показник становить 10%).

Порушення цього правила карається штрафом у розмірі $100 тисяч за перше порушення і $300 тисяч за друге й подальші порушення.

Читати більше новин в Telegram

Це перший подібний закон в США. В Європі подібна практика більш поширена. В Норвегії 40% ради директорів повинні складати жінки. Схожі закони працюють у Франції та Німеччині. За даними дослідження PwC, в ради директорів більшості компаній з індексу S&P 500 входить мінімум одна жінка, але тільки в чверті з них складаються дві і більше.

Каліфорнійський сенатор Ханна Бет-Джексон зазначила, що у 25% публічних компаній штату немає жодної жінки в раді, хоча згідно з рядом досліджень компанії з жінками в раді більш прибуткові і продуктивні. Деякі вважають новий закон важливим кроком для встановлення рівності в секторі корпоративного лідерства. Опоненти стверджують, що закон призведе до прийому на роботу некваліфікованих жінок і можливої ​​дискримінації кандидатів-чоловіків.

Каліфорнія не єдиний штат, де намагаються збільшити кількість жінок у керівництві компаній. У 2017 році відповідна резолюція з’явилася в Пенсільванії. Вона закликає приватні та публічні компанії штату збільшити кількість жінок у правліннях на 30% до 2020 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій