'
Читаєте зараз
У Харкові голова райдержадміністрації працював на російські спецслужби – СБУ

У Харкові голова райдержадміністрації працював на російські спецслужби – СБУ

Роман Губа
Автор:

СБУ викрила співпрацю голови адміністрації одного з районів Харкова з російськими спецслужбами. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Читайте також: СБУ перевірить телеведучого, який дав коментарі сепаратистському ЗМІ

Українські спецслужби мають інформацію, що чиновника було завербовано у 2015 році під час перебування в анексованому Криму. За словами заступника голови СБУ Віктора Кононенка, чиновник мав доступ до державної таємниці і використовував для спілкування з росіянами електронну пошту і видані йому російськими спецслужбами засоби мобільного зв’язку зі спеціальними додатками.

Служба безпеки України має документальне підтвердження того, що в районі, який очолював завербований чиновник, було саботовано забезпечення «черг мобілізації». Також повідомляється, що посадовець був дотичний до створення «спілок учасників АТО», які збирали для нього інформацію про військовослужбовців.

Читайте також: Хлопці зі стволами. Як після обшуків СБУ зникають цінні речі

Читати більше новин в Telegram

Голова райдержадміністрації також мав російське громадянство, крім українського, російський закордонний паспорт та індивідуальний податковий номер. СБУ повідомляє, що зараз чиновник перебуває в Росії й буде оголошений у розшук.

Наразі за результатами розслідування посадовцю оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого частиною першою статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). За цією статтею обвинуваченому може загрожувати від 12 до 15 років позбавлення волі.

 

Читайте також:

СБУ перевірить телеведучого, який дав коментарі сепаратистському ЗМІ

Хлопці зі стволами. Як після обшуків СБУ зникають цінні речі

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій