Читаєте зараз
У Харкові голова райдержадміністрації працював на російські спецслужби – СБУ

У Харкові голова райдержадміністрації працював на російські спецслужби – СБУ

Роман Губа
Автор:

СБУ викрила співпрацю голови адміністрації одного з районів Харкова з російськими спецслужбами. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Читайте також: СБУ перевірить телеведучого, який дав коментарі сепаратистському ЗМІ

Українські спецслужби мають інформацію, що чиновника було завербовано у 2015 році під час перебування в анексованому Криму. За словами заступника голови СБУ Віктора Кононенка, чиновник мав доступ до державної таємниці і використовував для спілкування з росіянами електронну пошту і видані йому російськими спецслужбами засоби мобільного зв’язку зі спеціальними додатками.

Служба безпеки України має документальне підтвердження того, що в районі, який очолював завербований чиновник, було саботовано забезпечення «черг мобілізації». Також повідомляється, що посадовець був дотичний до створення «спілок учасників АТО», які збирали для нього інформацію про військовослужбовців.

Читайте також: Хлопці зі стволами. Як після обшуків СБУ зникають цінні речі

Голова райдержадміністрації також мав російське громадянство, крім українського, російський закордонний паспорт та індивідуальний податковий номер. СБУ повідомляє, що зараз чиновник перебуває в Росії й буде оголошений у розшук.

Наразі за результатами розслідування посадовцю оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого частиною першою статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). За цією статтею обвинуваченому може загрожувати від 12 до 15 років позбавлення волі.

 

Читайте також:

СБУ перевірить телеведучого, який дав коментарі сепаратистському ЗМІ

Хлопці зі стволами. Як після обшуків СБУ зникають цінні речі

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору