Читаєте зараз
У Конгресі США відхилили акт про допомогу Ізраїлю без України: що далі

У Конгресі США відхилили акт про допомогу Ізраїлю без України: що далі

Ilona Kivva
Автор:

Законопроєкт про надання військової допомоги для Ізраїлю провалився у Палаті представників США. Спікер Майк Джонсон хотів відокремити Ізраїль від інших пріоритетів нацбезпеки, включаючи підтримку України, пише Reuters.

Пакет не отримав достатньої підтримки в дві третини законодавців: було 250 голосів «за» та 180 — «проти». Перед голосуванням у Білому домі заявили, що президент Джо Байден накладе вето на законопроєкт, якщо він потрапить до його робочого столу.

Акт передбачав, що близько $4 млрд підуть на поповнення ізраїльських систем протиракетної оборони, $1.2 млрд — на протидію ракетам малої дальності та мінометним загрозам. Також мали профінансувати закупівлю передової системи озброєння і виробництво боєприпасів.

У Конгресі є ще один документ про допомогу Ізраїлю, але він вже включає також і Україну ($60 млрд). Його попередньо узгодив Сенат. Включили навіть пункт про гроші на укріплення кордонів США, відсутність якого була однією з ключових відмовок серед республіканців для блокування всіх попередніх спроб проголосувати за допомогу Києву. Однак речник Палати представників, республіканець Майк Джонсон вже пообіцяв заблокувати документ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій