'
Читаєте зараз
У Криму катастрофічний стан екології

У Криму катастрофічний стан екології

Сергій Сурепін

У Криму значно погіршився стан зеленого покрову на степовій частині півострова через брак води. Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

У відповідь на питання, як можна охарактеризувати стан екології в Криму, Гримчак сказав: «Можна констатувати, що він катастрофічний». За словами Гримчака, знімки із супутників показують, що фактично на сьогодні 70% зеленого покрову степового Криму або повністю зникли, або не відповідає тому стану, який був у 2013 році: «Ми порівнюємо знімки, які були раніше і які є зараз, і бачимо, що Крим почав повертатися до стану, коли його освоєння Україною ще не почалося. Тобто до стану 50-х років минулого століття. Йдеться не лише про посівні площі».

Основною причиною, за його словами, є брак прісної води на півострові: «Зникають або перебувають на межі зникнення лісосмуги, плодові сади, виноградники – тобто ті насадження, відновлення яких потребує значного часу. Але головна проблема – це різке погіршення якості ґрунтів. Шаленими темпами відбувається мінералізація плодючих шарів».

Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму й Севастополя РФ 20 лютого 2014 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій