У Китаї оголосили бойкот KFC. Усе через популярну рекламну акцію з іграшками
- Китайська асоціація споживачів оголосила бойкот мережі ресторанів швидкого харчування KFC.
- Через рекламну кампанію KFC та Pop Mart китайці почали масово скуповувати меню-набори заради призів, викидаючи їжу.
- У Китаї ще з 2020 року діє масштабна програма боротьби з нераціональним викиданням харчових продуктів.
У Китаї промоакція до 35-річчя відкриття першого місцевого закладу KFC обернулася справжньою манією — китайці почали масово скуповувати спецнабори з веселими іграшками, а їжу просто викидати. Китайська асоціація споживачів навіть закликала бойкотувати американську мережу швидкого харчування, оскільки така кампанія не лише змушує людей викидати гроші на вітер, а й порушує цілу урядову програму.
Заборона розповідає про рекламну кампанію KFC у Китаї, яка обернулася для компанії бойкотом.
Бойкот KFC Китайською асоціацією споживачів
Китайська асоціація споживачів закликала людей бойкотувати американську мережу фастфуду KFC через її популярну рекламну кампанію у колаборації з китайським виробником іграшок Pop Mart, пише BBC.
Йдеться про акцію KFC Dimoo, запущену 5 січня 2022 року з нагоди 35-річчя відкриття першого закладу Kentuck Fried Chicken у материковому Китаї. При купівлі спеціального меню-набору споживачі отримають у подарунок секретну ляльку Dimoo — кумедну іграшку з великими очима та округлим обличчям. У надії зібрати повну лімітовану колекцію іграшок Dimmo, китайці почали масово скуповувати спеціальні меню-набори лише заради винагороди, при цьому викидаючи їжу.
«KFC скористалася секретними коробками з подарунками, щоб спонукати споживачів до нераціональної та надмірної купівлі спеціальних меню-наборів, що суперечить громадському порядку, добрим звичаям та духу закону», — йдеться у заяві Китайської асоціації споживачів.
Читати більше новин в TelegramТак, як пише BBC, один китаєць за раз витратив 10 494 юані на понад 100 спецнаборів, що еквівалентно $1649, а деякі інші споживачі навіть спеціально платили стороннім людям, щоб ті купували їм секретні коробочки з Dimoo.
Чиста тарілка: урядова програма боротьби з викиданням продуктів
У 2020 році уряд Китаю розпочав масштабну програму «Чиста тарілка», спрямовану на боротьбу з нераціональним викиданням харчових продуктів. Вона була запропонована особисто лідером КНР Сі Цзіньпінем на тлі загострення продовольчої кризи, що розгорілася в країні внаслідок пандемії COVID-19 та серії руйнівних повеней на півдні Китаю.
Згідно з програмою, вочевидь забороняється викидати їжу, блогерам та інфлюенсерам не можна поширювати у соціальних мереж будь-які матеріали, на яких вони переїдають, а пересічному споживачеві вкрай не рекомендується замовляти більше страв, ніж він може з’їсти.
Громадськість доволі неоднозначно сприйняла таку політику, але все ж змушена коритися, іноді доволі курйозним правилам. Так, наприклад, Асоціація закладів громадського харчування Вуханя на офіційному рівні ввела система N-1: компанія відвідувачів ресторану може замовити лише ту кількість страв, яка є на один меншою за чисельність самої групи. Наприклад, компанія з 10 осіб може замовити максимум 9 страв тощо.
Раніше Заборона розповідала про те, як у Китаї вчені створили перший у світі штучний інтелект, який виконує обов’язки прокурора. Китайський ШІ-прокурор з точністю 97% висуває звинувачення за найпопулярнішими правопорушеннями.
Читати більше новин в Telegram