Читаєте зараз
У Києві дітей не пустили в укриття з собакою: чи справді існує заборона для тварин

У Києві дітей не пустили в укриття з собакою: чи справді існує заборона для тварин

Tetiana Cherevko

Охоронець однієї зі шкіл у Святошинському районі Києва не пустив до укриття двох дітей під час повітряної тривоги. Причиною стало те, що вони були з собакою, повідомили в Київській міській прокуратурі.

11-річна дівчинка та 12-річний хлопчик намагалися знайти інше укриття. У той час неподалік від них спрацювала ППО. 

Директорка школи стверджує, що вони начебто не могли зробити інакше, адже в правилах не дозволено пускати тварин в укриття.

Допис у Facebook журналістки Тетяни Даниленко. Скріншот: Facebook

Зазначимо, що згідно з «Порядком заповнення та перебування в спорудах фонду споруд цивільного захисту», у бомбосховища справді не можна приводити тварин. Тож не пустити собаку чи кота справді можуть.

Щоправда, затверджений цей порядок був ще до повномасштабного вторгнення, а саме у 2018 році. Тобто не виключено, що деякі пункти, включно з нормою про тварин, втратили свою актуальність після повномасштабного нападу РФ. 

У прокуратурі почали досудове розслідування за фактом залишення без допомоги дітей, які перебували в небезпечному для життя стані й були позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження (частина перша статті 135 ККУ). Вона передбачає до двох років позбавлення волі.

Начальника відділу з питань цивільного захисту Деснянського району Микола Бойко ще до повномасштабного вторгнення запевняв, що в формальних правилах немає ніяких заборон та інструкцій щодо перебування тварин у сховищах. Це стосувалося тих укриттів, які розташовані в будинках, соціальних установах та підземних переходах. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій