'
Читаєте зараз
У Києві на 150% подорожчає проїзд у громадському транспорті. Але це — ніщо у порівнянні з топовими містами світу

У Києві на 150% подорожчає проїзд у громадському транспорті. Але це — ніщо у порівнянні з топовими містами світу

Markiian Oliiarnyk
  • У київському громадському транспорті від січня 2022 року вартість проїзду складатиме 20 гривень.
  • Можна буде трохи заощадити за допомогою «картки киянина», е-квитків та проїзних.
  • Втім навіть у Загребі найдешевший разовий квиток коштує більше, ніж пропонують зробити у Києві.

У Києві від початку 2022 року почнуть діяти нові тарифи на проїзд у громадському транспорті. Одноразовий квиток коштуватиме 20 гривень, а якщо користуватися «карткою киянина», то поїздка обходитиметься лише 12 гривень. Водночас у порівнянні з іншими містами світу, нові тарифи КМДА здаються дуже навіть демократичними.

Заборона розповідає про нові тарифи на громадський транспорт у столиці України. Відповідники у гривнях вказані згідно з курсом валют НБУ, чинним на 17 листопада 2021 року.


Підвищення вартості проїзду у Києві

Від 1 січня 2022 року у Києві вартість разового квитка на проїзд у комунальному громадському транспорті (метрополітені, автобусах, трамваях, тролейбусах) становитиме 20 гривень. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, рішення про підвищення вартості проїзду у комунальному громадському транспорті було прийняте через суттєве зростання вартості складових тарифу, на які вплинули зовнішні чинники. Зокрема йдеться про зростання індексу споживчих цін, мінімальної заробітної плати, вартості дизельного палива та тарифів на електроенергію.

За таких умов, для збереження кваліфікованих фахівців, створення можливості підвищення їхніх заробітних плат, а також забезпечення надання усіх регламентованих послуг, зокрема ремонту, в КМДА вирішили підвищити вартість проїзду.

Читати більше новин в Telegram

Поворозник заявив, що рішення до 1 грудня буде обговорюватися з громадськістю у форматі електронних консультацій. Наразі в Києві діє тариф 8 гривень, який був встановлений ще у 2018 році.

Як заощадити на вартості проїзду

Заощадити можна буде кількома способами. Найбільш вигідно буде користуватися «карткою киянина», у разі оплати якою вартість поїздки становитиме лише 12 гривень.

Для пасажирів, які поповнюють Kyiv Smart Card або електронний квиток у мобільному застосунку «Київ Цифровий», вартість поїздки становитиме від 15 до 20 гривень (15 грн коштуватиме у разі поповнення на 50+ поїздок).

Дівчина користується терміналом для поповнення електронного квитка, 19 грудня 2019 року. Київ, Україна. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Також залишається можливість придбання місячних проїзних квитків зі знижками. Одна поїздка за проїзним квитком, в залежності від типу проїзного, коштуватиме від 14.20 до 14.50 гривень. Також в обігу залишаються проїзні квитки на 24 години, 48 та 72 години, які наразі коштують від 100 до 200 гривень.

Перший заступник голови КМДА наголосив, що кияни можуть наперед забезпечити себе поїздками за старими тарифами, зокрема придбавши безтерміновий проїзний або поповнивши е-квиток. «Наразі кияни мають можливість придбати наперед поїздки за ціною 6.50 грн і деякий час користуватися комунальним транспортом за старими цінами», – сказав Микола Поворозник.

Тарифи на проїзд в інших містах світу

Ще на початку 2021 року столиця України потрапила до міжнародних рейтингів «Глобальний індекс міст» (Global Cities Index, GCI) та «Глобальний прогноз міст» (Global Cities Outlook, GCO) від компанії A.T. Kearney, Inc. У GCI міста оцінюються з позиції ділової активності, людського капіталу, інформаційного обміну, культурного досвіду та залученості громадськості до прийняття рішень. А GCO аналізує передумови для майбутнього економічного розвитку, ґрунтуючись на економічних та соціальних показниках. Зі 151 міста світу Київ посів 89 та 94 позиції відповідно.

В GCI поруч із Києвом розмістилися такі міста, як Найробі, Загреб, Дака і Нанкін. Якщо вартість проїзду у Даці, столиці Бангладешу, та китайському Нанкіні приблизно дорівнює чинним тарифам у Києві (в середньому 8-10 гривень), то у столиці Кенії Найробі вартість однієї поїздки дещо більша. Тарифи там варіюються від 65 (близько 15.3 гривень) до 145 кенійських шилінгів (близько 34.2 гривень), в залежності від відстані поїздки.

Автобусна станція в Найробі, 5 березня 2021 року. Найробі, Кенія. Фото: Donwilson Odhiambo/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Однак, у громадському транспорті столиці Хорватії вартість проїзду значно більша, ніж та, що пропонують зробити у Києві, не кажучи вже про чинні тарифи. Ще від квітня 2019 року разовий квиток на 30-хвилинну поїздку у Загребі коштує 6 кун (близько 24 гривень), на 60-хвилинну — 10 кун (близько 40 гривень) і на 90-хвилинну — 15 кун (близько 60 гривень).

До того ж у порівнянні з містами, які розмістилися на вершині рейтингу від A.T. Kearney, Inc., київські, та навіть загребські тарифи здаються несерйозними. Наприклад, у Парижі одноразовий квиток на проїзд як у метро і наземному транспорті коштує 1.90 євро (близько 57 гривень).

У Нью-Йорку одна звичайна поїздка у метро або автобусі, якщо розраховуватися спеціальною MetroCard обійдеться 2.75 доларів (близько 72.6 гривень). Якщо немає MetroCard, то можна купити звичайний паперовий квиток за 3 долари (близько 79.2 гривень), але для метро і наземного транспорту вони є різними.

Прибуття потягу на станцію метрополітену у Брукліні, 2 серпня 2021 року, Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, США. Фото: Gary Hershorn/Getty Images

Найдешевшим видом транспорту у Лондоні є метрополітен. Вартість одного паперового квитка становить 60 пенсів (близько 21.3 гривень). Натомість вартість проїзду на автобусі або трамваї значно вища і становить 1.55 фунтів стерлінгів (близько 55 гривень).

Раніше Заборона розповідала про нові правила проведення техконтролю таксі, автобусів та вантажівок в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій