'
Читаєте зараз
У Львові роблять виставку-дослідження низових музичних ініціатив «Вільна музика»

У Львові роблять виставку-дослідження низових музичних ініціатив «Вільна музика»

Ilona Kivva
Автор:

«Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-их до 2020-х» — це виставка, що виникла в результаті ґрунтовного дослідження незалежних українських музичних ініціатив. Автори пропонують розглянути історію незалежної музики через призму спільнот, низових ініціатив. Також ідєю є дослідити, як вона впливала на громадянське суспільство, віддзеркалювала та супроводжувала зміни та настрої. 

«Неестрадну українську музику звично називати культурним андеграундом — хоча це справжня вібруюча мембрана незалежності нашої країни. Ми поєднаємо чудових дослідників, небайдужих до музики дизайнерів та архітекторів, щоб побудувати хронологію нашої музичної історії та сьогодення та розпочати великий проєкт», — каже директорка Муніципального мистецького центру, авторка ідеї виставки Ляна Мицько.

«Вільна музика» є чи не першою спробою пов’язати українські музичні феномени останніх 40 років у єдину історію. Від саморобних касет тиражем одна штука до вірусних треків на SoundCloud; від наївних репортажів регіонального телебачення до високохудожніх музичних відео; від самвидавних підпільних журналів до багатотиражного музичного глянцю — і назад до самвидаву, але вже на сторінках соцмереж. Незалежні українські музиканти, оглядачі та селектори протягом десятиліть експериментували зі звуком, штовхали культуру вперед і вгору, створювали власні світи. Деякі стали суперзірками, інші зникли. Але тепер перевідкриваються новими поколіннями. Всі вони — невіддільна частина незалежної сцени та незалежної України.

Читайте також
Обкладинка шазети Фонограф, березень 1991 року

Важливо! Протягом всієї виставки проходитиме збір для організації Musicians Defend Ukraine — благодійного фонду підтримки діячів української музичної індустрії, які зараз на фронті.

Переглянути та послухати експонати, поспілкуватися з авторами та музикантами можна з 27 грудня 2023 року о 18:00 у Львівському муніципальному мистецькому центрі (вул. Стефаника 11, код на брамі: 27).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій