Читаєте зараз
У Литві обрали президента: що каже про Україну

У Литві обрали президента: що каже про Україну

Ilona Kivva
Автор:

У Литві 26 травня пройшов другий тур президентських виборів. У ньому боролися чинний глава держави Гітанас Науседа та очільниця литовського уряду Інгріда Шимоніте.

За результатами голосування, переміг Науседа: він отримав 75% голосів. За Шимоніте проголосували 24% виборців. 

«Особисто для мене це дуже важливий день. Це справді висока оцінка тих п’яти років нелегкої праці, які проходили в мінливих обставинах. Термін був відзначений і пандемією, і викликами міграції, нелегальної міграції, і президентськими виборами в Білорусі, а потім і початок страшної війни в Україні – все це ускладнювало ситуацію нашої внутрішньої політики», – сказав новообраний президент.

Для Науседи цей термін стане другим і останнім. Згідно з конституцією Литви, главу держави не можна обирати понад два рази поспіль.

Литва підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. За цей час країна виділила вже близько €1 мільярда на допомогу, з яких за 2024 рік — €95 мільйонів. 

Також Науседа є одним із лідерів, які активно закликають Захід припинити малювати так звані червоні лінії. Він вже заявляв, що підтримує введення військ деяких європейських країн на територію України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій